33 viktima nga sulmi vetëvrasës në Bagdad

Bagdad, shpërthim vetëvrasës nga një makinë bombë, 33 të vdekur dhe dhjetra të plagosur.

Irak, sulmi ka ndodhur në lagjen Sadr city në verilindje të Bagdadit. Sulmi ndodhi në ditën e  vizitës së presidentit francez, Francois Hollande.

Sipas raportimeve të para asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë e sulmit.oranews

Comment

*