Ambasadorja Kim uron Kadarenë: Kontributi i tij në letërsi është pa moshë dhe përtej kufijve

Tiranë, 28 janar 2021 – Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, e ka uruar gjeniun e letrave shqipe, Ismail Kadare, me rastin e 85-vjetorit të lindjes.

Ambasadorja Kim e cilëson kontributin e Kadaresë në letërsi “pa moshë dhe përtej kufijve”.

“Është një nder t’i urojmë ditëlindjen Ismail Kadaresë, kontributi i të cilit në letërsi është pa moshë dhe përtej kufijve!”, shkruan Yuri Kim në urimin e saj.

foto galeri

(r.m.)

Comment

*