Basha i kërkon bazës propozime për ministrat dhe drejtorët

Kreu demokratik Lulzim Basha gjatë një takimi me krerët e degëve të partisë në rrethe, u ka kërkuar që të propozojnë deri të dielën emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë.

Takimi ka përfunduar rreth orës 12 të ditës së sotme (19 maj), ndërsa pritet që Basha të zhvillojë një takim me krerët e partive aleate.

Gjatë takimit me krerët e degëve, Basha ka kërkuar mobilizim nga strukturat për fushatën elektorale.

Gjithashtu, Basha u ka kërkuar propozime edhe për listat e kandidatëve për deputetë.oranews

Comment

*