Basha: Krimi dhe korrupsioni po na mbajnë peng

Tiranë, 27 qershor 2018 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një postim në Facebook, ka shkruar se hapja e negociatave për Shqipërinë u shty edhe për një vit për shkak të krimit e korrupsionit

“Krimi dhe korrupsioni po mbajnë peng të ardhmen tonë. Pa luftuar krimin dhe korrupsionin, vendimi në 2019 do të jetë refuzues si sot”, ka shkruar Basha.

“Tani është momenti për një kthesë të madhe për ta shpëtuar vendin dhe të ardhmen tonë europiane”, ka theksuar kreu i PD-së. (r.m.)

Comment

*