Basha premton 150 mln euro për subvencionimin e bujqësisë

Takimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha bisedon me shoqatata e biznesit

Ai tha: Shqipëria duhet të marrë përgjegjësinë për kostot e prodhimit

Klientët e qeverisë sjellin produkte për të mbushur xhepat e tyre

Përmbysje e politikave të ndjekura deri tani me bujqësinë

Sipërmarrësi dhe politika do të vendosin së bashku çdo vendim

150 mln euro për subvencionimin e bujqësisë

Ministrat dhe biznesi sot komplot kundër qytetarit, do marrë fund

Krimi dhe paratë e drogës mund të asgjësojnë zgjedhjet

Fuqia e krimit po dikton zbatimin e reformës së dekriminalizimit

Reforma e dekriminalizmit është refomë historike

Ref. në Drejtësi duhet të ishte në vitin e parë të zbatimit

Donin të përdornin Ref. në Drejtësi për të larë hesapet brenda koalicionit

Rama na përjashtoi nga 7 ligjet e Vettingut

Vettingu do të kalojë vetëm sipas përcaktimeve kushtetuese

PD kthen skemën e subvencionimit për bujqësinë.

One Response to “Basha premton 150 mln euro për subvencionimin e bujqësisë”

Read below or add a comment...

  1. Emegranti says:

    Ore Lulezim Basha, mjaft i ke genjyer shqiptaret. para tre vjetesh ishit ju si eni sot kryetar i PD. perse e cuat vendi ton ne gremin, me krim dhe koorupsjon nga me te lartit ne evrop. shkateruat totalisht shtetin dhe i bet shqiptaret hajdut, shkateruat arsimin , shemdetesin ee degjeneruat drejtesin sa koorupsjoni u be pjes e etes te perditeshme, duke bere paderejtesi demtuan shtetin, ekonomin dhe qyetaret . E kethyet shtetin ne rrumpall, ku se merte vesh qen te zon. Vetem ne qeverisjen aktuale, u ndermuaren rreformate sukseshme qe e nxuaren ekonomin nga falimentimi, nga 0.9 perqind ne 3.4 perqind me tend ritje, pet e ardhmen. U lan mbi 75 milion borshe te qeveris tuaj, u riten rrogat, pensjonet ndihma socjale, u ben shum rreforma ku me e rendesishmmja esht ajo e drejtesis, qe ju u detyruat ta pranonit, per te then se ini dakord dhe qe te nesernmen filluat sabotimi e saj dhe vettingut si pjes kryesore. Per te mar pushtetin vazhdoni te premtoni e genjeni shqiptaret, sikur parat dote bien nga qelli po te vini ju ne pushtet, sepse drei dje su ran, por edhe ato qe koshte ekonomija kombetare i vodhet. SHiko ish ministrat e qeveris Berisha dhe deputetet dhe dote shohish, vilat ne durres, , vlore, gjirin e lalezit, qe u ndertuan me parat e shqiptareve gjat tet veteve te qeverisjes tuaj. Mos kujto se i kan haruar shqiptaret abuzimet dhe vjedhjet, koorupsjonin goalopand qe kultivuat ne gjth piramiden sheterore. Do ishte ne drin tuaj, te kerkonit falje publike dhe te mos ndiheshit fare, jo te azhdosh te genjsh e mashtrosh qytetaret me gjithfar maskaralleqe. Jini kart e djegur i kemi degjuar premtimet e te dy kraheve dhe sa kini mar voten , u kini kethyer roten shqiptareve. Leri premtimet me luge florori, dhe lejoi deputetet te miratojn komisjonet e zbatimit te rreformes e drejtesi, shkoni e debatoni beni kompromis atje ku duhet dhe mjaft me sharje e fyerje rrugesh, prioritet esht vettingu, e me rradhe te tjerat. Mos beni thirje per armatosje dhe dhun, per marjen e pushtetit, or punoni me konsesus, per pregatitjen e zgjedhjeve te 18 qershorit. Ska gjendje te jashtezakoneshme, per qeveri teknke, kjo esht filozofia tuaj per te krijuar trazira, pse jo dhe luftevellavrasese, sine vitine zi 97, 98. Vetem e vtem te merni pushtetin, Jini forc politike e pabesushme. Duhet nje forc e re poltike te vi ne pushtet, qe sesht provuar jo ju, qe u ka dale bakri dhe kallai. Vleresoni ndihmen matriale monetare, teknike te SHBA, BE. dhe mos u beni penges per zgjedhjet e lira, qe kushtezoijn hapjen e negocjatave per ne BE

Comment

*