Vrasësin e doganierit të EULEX-it e kanë shpëtuar Beogradi dhe Brukseli?

Prishtinë, 14 shkurt 2014 – I dyshuari kryesor për vrasjen e pjesëtarit të EULEX-it Andrius Senaviçius është identifikuar para disa... »

Arben Ristani, kryekomisioner hetimor për emërimet në Policinë e Shtetit

Komisioni do të jetë i përbërë nga 15-të deputetë dhe sipas marrëveshjes do të ketë në përbërje të saj 8... »

Qeveria ndryshon ligjin e “Nëpunësit Civil”

Deri në hyrjen në fuqi të ligjit të ri të ndryshuar, administrata publike do të funksionojë përmes ligjit aktual, atë... »

Jemen: Lirohen tre marinarët, i shkruajnë “Gazetës Shqiptare”

“Nuk kemi pasaporta që të kthehemi”, thotë ata kapiteni i anijes “EOS”, e cila u sekuestrua në portin e Mukallës... »

Greva e autobuzëve paralizon Tiranën

Tre muaj pa marrë rrogat – sindikata e punonjësve të transportit shpall grevë 24 orëshe   Transporti urban sot nuk... »

Seanca maratonë në Kuvend, deputeti Florion Mima humb ndjenjat

Aktualisht deputeti demokrat është nën kujdesin e mjekëve, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që sollën gjendjen e paqëndrueshme shëndetsore të... »

Nxënësve në Prizren iu konfiskuan armë të ndryshme

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Policia e Kosovës në regjionin e Prizren, ka ndërmarr një aksion mëngjesin e së enjtes... »

Kuvendi i Kosovës miratoi në parim projektligjin për sigurimin shëndetësor

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim projektligjin për sigurimin shëndetësor, I cili... »

Dy të vdekur, një i plagosur rëndë në dy aksidente të ndryshëm

Aksidentet ndodhën në Pogradec dhe Laç brenda pak minutave, ndërsa policia dhe hetuesit jkanë duke punuar për zbardhur shkaqet dhe... »

Dy të vdekur e tre të lënduar, në një aksident afër Klinës

Pejë, 13 shkurt 2014 – Dy persona e kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë lënduar rëndë, në një... »

Çeku dekoroi komandantin e Gardës Kombëtare të Iowas-s

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, e ka dekoruar me medalje komandantin... »

Llalla: Para ligjit vendorët që abuzuan me fondet e ndihmës sociale

Kryeprokurori Adriatik Llalla vlerësoi të rëndësishëm bashkëpunimin mes institucioneve publike për goditjen e kriminalitetit Aristir Lumezi Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik... »

Tahiri fton opozitën të bashkëpunojë për të parandaluar aksidentet

Ministri Sajmir Tahiri theksoi se paketa e re ligjore e propozuar nga qeveria për sigurinë në rrugë konsiston në përmirësimin... »

Ekstradohet nga SHBA, Marjan Rroku, vrau nënë e bijë në 2001

I ekstraduari Marjan Rroku ishte në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e shtetases “Alda C.” dhe nënës së saj “Mbarime C.”... »

Fëmijët e gjeneratës së pavarësisë vizitojnë FSK-në

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Kadri Kastrati, së bashku me stafin... »

Garda kombëtare e Iowa-s i jep mbështetje FSK-së

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Ministri dhe Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK),  Agim Çeku dhe gjenerallejtënant Kadri... »

Maqedoni: Gjatë 2013, mbi 10000 persona të prekur nga gripi

Javën e kaluar janë regjistruar gjithsej 3156 të sëmurë nga gripi ne shtetin maqedon, sipas Sektorit për Kontroll dhe Parandalim... »

Sekuestrohen 2 ton kanabis në Vlorë

Në kuadër të operacionit të koduar “Shën Vasil 2014”, strukturat e policisë së Qarkut të Vlorës sekuestruan një sasi prej... »

Trafik armësh drejt Kosovës, shkatërrohet rrjeti kriminal

Ministria e Brendshme njoftoi për goditjen e një grupi kriminal që merrej me trafik të armëve dhe municioneve luftarake nga... »

Agjenda e kremtimit të 6 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Për katër ditë rresht, duke filluar nga e premtja, do të ketë manifestime të ndryshme... »

Berlini: Shqipëria të mos ecë pafundësisht me ankesa ndaj BE-së

Ambasadori i Gjermanisë, Helmut Hofman tha se “Shqipëria të mos ecni në rrugën e pafundme me ankesa për Këshillin Europian”.... »

Policia kap 1 ton drogë pranë Sarandës dhe arrestoi 6 persona

Policia thotë se dyshohet që lënda narkotike e kapur gjatë kontrollit të një furgoni të jetë kanabis sativa Denion Ndrenika... »

“Mitraloz” për të prangosur dy vëllezër armëmbajtës

Policia e kryeqytetit arrestoi vëllezërit Bashkim Hoxha dhe Petrit Hoxha për armëmbajtje dhe municion Denion Ndrenika “Mitraloz” ishte emri i... »

Gjirokastër, shkatërrohet rrjeti i falsifikatorëve të eurove

Disa shtetas në hyrje të qytetit Gjirokastër janë kapur në flagrancë nga ana e Specialistëve të Sektorit Kundër Krimit Ekonomiko... »

Dorëzohet Andon Mëhillaj, “ndërmjetës” i “Bandës së tritolit e vrasjeve me pagesë”

Për vetëdorëzimin e Andon Mëhillajt ndërmjetësuan me Policinë e Shtetit familjarët, ndërsa kushëriri Genis Mëhillaj ende është në kërkim ndërkombëtar... »

Pranga 20-vjeçarit në Krujë për tentativë vrasjeje

Një person u prangos nga forcat e Komisariatit të Policisë së Krujës nën akuzën e tentativës për vrasje. Në orët... »

Shkup: Statistikat tregojnë rritje të numrit të turistëve

Sipas statistikave të  bëra publike nga  Enti shtetëror i statistikave, shtetin maqedonas në muajin  dhjetor të vitit të kaluar e... »

Shkup: Përplasje mes dy grupesh të rinjsh

Nëntë persona janë  përfshirë, mbrëmjen e djeshme në  një rrahje mes dy grupi të  rinjsh shqiptarë, nga fshati  Batincë, përpara... »

Gratë e politikanëve kosovarë me të paguara se burrat e tyre

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Bashkëshortet e zyrtarëve të lartë shtetërorë kanë zënë vende të rëndësishme në institucione qeveritare e... »

Prokuroria heton kompaninë “HIB Petrol”

Prishtinë, 13 shkurt 2014 – Kompania “Hib Petrol” është duke u hetuar nga Prokuroria Themelore e Prishtinës, për shkak të... »