Edi Rama fushate

Rama: Mos na lini peng të partive të tepsisë

Të dielën kavajasit do të plotësojnë dy fletë votimi, pasi ndryshe nga pjesa tjetër e shqiptarëve, do të votojnë edhe... »

Avdullah Hoti 1

Hoti: LDK e partnerët e saj nuk hyjnë në koalicion me PAN-in

Prishtinë, 22 qershor 2017 – Kandidati për kryeministër i koalicionit parazgjedhor LAA (LDK-AKR-Alternativa), Avdullah Hoti, ka thënë se LDK-ja dhe... »

deputetet-e-listes-serbe_ne-kuvend

Malazezët: Deputetët serbë të betohen për mbrojtjen e sovranitetit të Kosovës

Prishtinë, 22 qershor 2017 – Shoqata e malazezëve të Kosovës kërkon që betimi i deputetëve serbë në Kuvendin e Kosovës... »

Ramiz Kelmendi

Kelmendi: Haradinajt as nuk do t’ia hap telefonin

Prishtinë, 22 qershor 2017 – Zëvendës-kryeministri në detyrë, Ramiz Kelmendi, i cili pritet të jetë deputet i LDK-së në Kuvendin... »

visar-ymeri

Ymeri fton LDK-në në dialog, para certifikimit të rezultateve

Prishtinë, 21 qershor 2017 – Kryetari i partisë Lëvizja Vetëvendosje, Visar Ymeri, i ka bërë ftesë publike Lidhjes Demokratike të... »

Albin Kurti_Isa Mustafa

Afrimi dhe distanca mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV) asnjëherë nuk e përjashtuan formimin e një koalicioni mes tyre, pas... »

Kadri Veseli 4

Veseli: Nuk shoh alternativa, Haradinaj do të jetë kryeministër

Prishtinë, 20 qershor 2017 – “Mandatari ynë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës, për arsye se është një... »

Isa Mustafa 10

Mustafa i thotë “jo” PDK-së dhe koalicionit LAN

Prishtinë, 20 qershor 2017 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se partia që ai... »

Korab Sejdiu

Sejdiu: AKR nuk bëhet më ata që e sollën Kosovën në këtë gjendje

Prishtinë, 20 qershor 2017 – Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Korab Sejdiu, ka hedhur poshtë mundësitë që kjo parti... »

Visar Ymeri 4

Ymeri: Beogradi kërcënoi politikanët dhe votuesit serbë të Kosovës

Prishtinë, 19 qershor 2017 – Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka thënë se në zgjedhjet e 11 qershorit, vullneti i... »

Anton Quni

Quni: Nuk mund të punojmë me PDK-në

Prishtinë, 19 qershor 2017  – Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk mund të bashkëpunojë më me Partinë Demokratike të Kosovës... »

Albin Kurti 4

Kurti: Populli ka votuar që PDK-ja të shkojë në opozitë

Prishtinë, 18 qershor 2017 – Kandidati i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti e ka bërë të qartë edhe një herë pozicionin... »

Behgjet Pacolli 3

Pacolli përsërit: AKR nuk do ta braktisë LDK-në

Prishtinë, 17 qershor 2017 – Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka përsëritur se partia e tij... »

Muhamet Mustafa

Mustafa: Qeverinë ta formojnë ata që e rrëzuan

Prishtinë, 16 qershor 2017 – Ish-deputeti i LDK-së, Muhamet Mustafa, në një postim në Facebook, ka thënë se do të... »

Greg Delawie_Albin Kurti

Vetëvendosja: Takimi me Delawie u realizua në Ambasadën Amerikane

Prishtinë, 16 qershor 2017 – Lëvizja Vetëvendosje ka konfirmuar takimin e zyrtarëve të saj me ambasadorin amerikan Greg Delawie. Të... »

Behgjet Pacolli

Pacolli mohon se me AKR-në e tij po i afrohet PAN-it

Prishtinë, 16 qershor 2017 – Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka mohuar se është lëkundur në qëndrimet... »

Albin Kurti

Kurti: Vetëvendosje është partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Prishtinë, 15 qershor 2017 – “Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi... »

Agim Veliu 1

Agim Veliu: LDK nuk ka marrë ende asnjë vendim për koalicionet

Prishtinë, 15 qershor 2017 – Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu në një prononcim për GazetaBlic ka bërë të ditur se... »

pritje basha rinas trump a

Basha: Mbështetje e jashtëzakonshme e pr.Trump për Shqipërinë e shqiptarët

Kryetari demokrat opozitar Lulzim Basha kthehet nga SHBA dhe flet për takimin me presidentin amerikan Donald Trump Kryetari i Partisë... »

Arban Abrashi 1

LDK-ja shqyrton koalicionet pas certifikimit të zgjedhjeve

Prishtinë, 15 qershor 2017 – Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës,  Arban Abrashi ka thënë se gjatë ditëve në vijim... »

Avdullah Hoti_billbord

LDK e përjashton mundësinë e koalicionit me PAN-in

Prishtinë, 14 qershor 2017 – Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Aleanca Kosova e Re (AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi... »

Ramush Haradinaj 1

Haradinaj: Qeveria e re – një javë pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve

Prishtinë, 14 qershor 2017 – Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë... »

Fatmir Limaj_Ramush Haradinaj_Kadri Veseli

Brenda PAN-it lansohet ideja për qeveri gjithëpërfshirëse

Prishtinë, 14 qershor 2017 – Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasnqi, njëherësh kryetari i Këshillit Nacional të Nisma për... »

Ramush Haradinaj_Kadri Veseli_duke festuar fitoren

PDK: Haradinaj – kryeministër, pavarësisht prej numrit të deputetëve

Prishtinë, 13 qershor 2017 – Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka përjashtuar mundësinë që kjo parti të tërheqë kandidaturën... »

Muhamet Mustafa

Muhamet Mustafa tërhiqet nga jeta politike

Prishtinë, 13 qershor 2017 – Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e fundit, Muhamet Mustafa, ka bërë me dije... »

Donika Gervalla 3

Donika Gërvalla e kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

Prishtinë, 12 qershor 2017 – Kryetarja e Degës së LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla, zgjedhja e së cilës është anuluar... »

Ramush Haradinaj 1

Haradinaj: Koalicioni me parti të tjera është i mundur

Prishtinë, 12 qershor 2017 – Kandidati për Kryeministër në koalicionin mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës, Ramush Haradinaj, ka thënë se... »

Ramush Haradinaj

Haradinaj nuk e sheh të vështirë formimin e qeverisë

Prishtinë, 12 qershor 2017 – Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë përfunduan me renditjen në vend të parë të koalicionit të... »

Drejtuesit e koalicionit LAA

LAA: Të palëkundur në qëndrimin që të mos bëjmë koalicion me PDK-në

Prishtinë, 12 qershor 2017 – Drejtuesit e subjekteve të koalicionit LDK-AKR-Alternativa- Lëvizja për Drejtësi janë takuar të hënën, pas zgjedhjeve... »

Avdullah Hoti 7

Hoti: Do të qëndrojmë të palëkundur në mbrojtje të vlerave

Prishtinë, 12 qershor 2017 – Kandidati i koalicionit LDK-AKR-Alternativa për kryeministër të vendit, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook,... »