Veliu: Rugova na la trashëgim aleancat e përjetshme me miqtë tanë

Prishtinë, 21 janar 2018 – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, në Akademinë Përkujtimore për Presidentin historik të... »

Shkodran Hoti jep dorëheqje nga Vetëvendosje, e quan Kurtin autoritar

Prishtinë, 20 janar 2018 – Zëdhënësi i Vetëvendosjes, Shkodran Hoti, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë dhe largohet nga kjo... »

Konjufca beson se problemet e Vetëvendosjes mund të zgjidhen, analistët nuk besojnë

Prishtinë, 20 janar 2018 – Glauk Konjufca, anëtar i kryesisë së Vetëvendosjes dhe Shpend Ahmeti, nënkryetar i kësaj partie, janë... »

Haliti: Kryesia e Kuvendit mund ta bllokojë nismën për zhbërjen e Speciales

Prishtinë, 20 janar 2018 – Xhavit Haliti, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se Kryesia e Kuvendit ka kompetencë... »

Kurteshi: Molliqaj u flet aktivistëve për krijimin e një partie të re

Prishtinë, 19 janar 2018 – Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi, e akuzon pararendësin e tij në këtë pozitë,... »

Edhe tre deputetë të Vetëvendosjes japin dorëheqje nga pozitat në parti

Prishtinë, 17 janar 2017 – Donika Kadaj – Bujupi është deputetja e radhës e Lëvizjes Vetëvendosje që ka hequr dorë... »

Përfundon pa ndonjë përfundim mbledhja maratonike e Vetëvendosjes

Prishtinë, 15 janar 2018 – Mbi tetë orë ka zgjatur mbledhja e përbashkët e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje dhe grupit... »

Lëvizja Vetëvendosje po shkon drejt ndarjes

Prishtinë, 15 janar 2018 – Pas çarjeve të mëdha brenda Lëvizjes Vetëvendosje, të cilat janë manifestuar me dorëheqjen e disa... »

Tri shtyllat e platformës së Albin Kurtit për udhëheqjen e Vetëvendosjes

Prishtinë, 14 janar 2018 – Kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti, në prezantimin e platformës së tij... »

Dorëheqjet në Vetëvendosje, trysni mbi Albin Kurtin

Prishtinë, 12 janar 2018 – Vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje, besohet se nuk është spontane, por pasojë e pakënaqësive... »

Frashër Krasniqi jep dorëheqje nga Vetëvendosje

Prishtinë, 11 janar 2018 – Deputeti Frashër Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga pozita e delegatit të Këshillit të Përgjithshëm dhe... »

LDK-ja kërkon zbardhjen e vrasjeve të veprimtarëve të saj

Prishtinë, 11 janar 2018 – Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar nga institucionet e drejtësisë që të zbardhin rastet e... »

Përpjekjet për zhbërjen e Speciales, mund të kenë konsekuenca të paparashikueshme

Prishtinë, 11 janar 2018 – Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala, i ka hedhur poshtë deklaratat e... »

VV shprehu “qëndrimet e mirënjohura për mashtrimet e Thaçit”

Prishtinë, 11 janar 2018 – Lëvizja Vetëvendosje ka kumtuar se në fokus të takimit të drejtuesve të saj me emisarët... »

Ahmeti fton të dy palët ta shpëtojnë Vetëvendosjen nga ndarja

Prishtinë, 10 janar 2018 – Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, i cili është nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, u ka bërë... »

Edhe Driton Çaushi dorëhiqet nga pozitat drejtuese në Vetëvendosje

Prishtinë, 10 janar 2018 – Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, i është bashkuar grupit të atyre që kanë dhënë... »

Tërheqja e Veselit nga nisma për zhbërjen e Speciales e hesht PDK-në

Prishtinë, 10 janar 2018 – Deklarimi i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, lidhur me nismën për shfuqizimin e Ligjit për... »

Opozita shqiptare paralajmëron protestë kundër qeverisë më 27 janar

Tiranë, 9 janar 2018 – Opozita shqiptare njoftoi sot se protesta e saj kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama pritet... »

Qëndron Kastrati e Vlorian Molliqaj japin dorëheqje nga funksionet në VV

Prishtinë, 9 janar 2018 – Serinë e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje (VV) e kanë vazhduar edhe Qëndron Kastrati dhe Vlorian... »

Ahmeti: Ata që dhanë dorëheqje nuk janë larguar nga Vetëvendosja

Prishtinë, 9 janar 2018 – Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili është edhe nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë... »

Faton Topalli jep dorëheqje nga pozitat në Vetëvendosje

Prishtinë, 8 janar 2018 – Deputeti Faton Topalli ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat në strukturat drejtuese të Lëvizjes... »

Veseli: Kosova nuk mund ta zhbëjë Gjykatën Speciale

Prishtinë, 8 janar 2018 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se... »

Kryetarët e qendrave të VV, pro kthimit në kryesi të të dorëhequrve

Prishtinë, 7 janar 2018 – Kryetarët e qendrave të Lëvizjes Vetëvendosje e kanë mbështetur kërkesën e kryesisë së partisë që... »

Të dorëhequrit nga VV do të tregojnë të ardhmen e tyre javën e ardhshme

Prishtinë, 6 janar 2018 – Deputetët dhe funksionarët që kanë dhënë dorëheqje nga funksionet e ture në Lëvizjen Vetëvendosje pritet... »

Vasili: Paketa e drejtësisë nuk do miratohej pa votat tona

Tiranë, 6 janar 2018 – Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI),  Petrit Vasili, i është kundërpërgjigjur... »

Basha: Rama po e kap drejtësinë, për ta mbrojtur Saimir Tahirin

Tiranë, 6 janar 2018 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ftoi shqiptarët t’i bashkohen opozitës “për t’i dhënë fund... »

Ymeri: Kurti e konsideron veten “të shenjtë”, synon t’i nënshtrojë “të ligjtë”

Prishtinë, 6 janar 2018 – Ish kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka deklaruar se përkrahësit e Albin Kurtit po... »

Rama: “Beteja për drejtësinë ndau rrugët e PS-së me LSI-në”

Prishtinë, 6 janar 2018 – Kryetari i Partisdë Socialiste të shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se “beteja për drejtësinë” i... »

Kurti fton të dorëhequrit të kthehen në Kryesinë e Vetëvendosjes

Prishtinë, 5 janar 2018 –  Albin Kurti, i cili konsiderohet ideolog i Lëvizjes Vetëvendosje, u ka bërë thirrje që të... »

Shqipe Pantina jep dorëheqje nga pozitat drejtuese në Vetëvendosje

Prishtinë, 5 janar 2018 – Deputetja Shqipe Pantina ka dhënë dorëheqje nga pozitat drejtuese në Lëvizjen Vetëvendosje. Pantina ka qenë... »