Meta konsultohet me drejtuesit politikë për datën e zgjedhjeve

Tiranë, 4 shtator 2020 – Presidenti Ilir Meta ia dedikoi ditën e sotme takimeve të njëpasnjëshme me drejtuesit e partive... »

Pacolli e quan kërcënim deklaratën e kryeparlamentares Osmani

Prishtinë, 4 shtator 2020 – Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kritikuar kryeparlamentaren Vjosa Osmani, e cila tha... »

Haradinaj paralajmëron daljen e AAK-së nga koalicioni qeverisës

Prishtinë, 4 shtator 2020 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar daljen e partisë... »

Osmani: Çfarëdo marrëveshje përfundimtare me Serbinë duhet të kalojë në Kuvendin e Kosovës

Prishtinë, 4 shtator 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se çfarëdo marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë... »

Hoxhaj: Vuçiqi e ka krijuar iluzionin se në Uashington nënshkruhet marrëveshje finale

Prishtinë, 3 shtator 2020 – Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në takimin e... »

Kurti: Delegacioni i Kosovës ka shkuar në Uashington për turizëm

Prishtinë, 3 shtator 2020 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur qëndrim shumë kritik nga delegacionit të Kosovës... »

Veseli: Asnjë centimetër i tokës së Kosovës nuk guxon të diskutohet në dialog me Serbinë

Prishtinë, 3 shtator 2020 – Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në ka thënë se asnjë marrëveshje me... »

Ruçi: Pavarësia, Kongresi i Lushnjes dhe Lufta e Vlorës janë tri harqe triumfi të historisë së Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, mori pjesë dhe përshëndeti në ceremoninë me rastin 100 vjetorit të Luftës Kombëtare të... »

Rama: Ndërhyrja e SHBA-së detyroi Romën të përfundonte pushtimin luftarak të Vlorës

​Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e organizuar me rastin e përkujtimit të 100 vjetorit të Luftës së Vlorës:... »

100 vjet Luftë e Vlorës, Meta: Thirrja e Wilson-it ngjalli shpresa te shqiptarët

LIVE – Ceremonia solemne e organizuar në "Sheshin e Flamurit" me rastin e 100-vjetorit të Luftës Kombëtare të Vlorës, ku... »

Meta: Koha për zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe pastrimin nga elementët kriminalë

Presidenti Ilir Meta ishte në Vlorë kur foli për ftesën dërguar kryetarëve partiakë për të diskutuar të premten për datën... »

Rama synon edhe një mandat të kryeministrit: Shqiptarët nuk kanë alternativë më të mirë

Tiranë, 1 shtator 2020 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, shpalli të marten objektivin e tij që në zgjedhjet e... »

Haziri: Shkëmbimi i territoreve me Serbinë nuk do ta dëmtonte Kosovën

Prishtinë, 1 shtator 2020 – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, sërish ka mbrojtur idenë e tij për... »

Meta ftoi Ramën dhe Bashën të premten në 12:00 për datën e zgjedhjeve të reja

Presidenti Ilir Meta nis konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Në letrën drejtuar kreut të grupit... »

Në PD nis faza e dytë e përzgjedhjes së kandidatëve

Tiranë, 31 gusht 2020 – Nga rreth 1 mijë emra që janë aktulisht, Partia Demokraike do të dërgojë për konsultim... »

Nimanbegu: Vështirë se partitë shqiptare do të jenë në Qeverinë e Malit të Zi

Ulqin, 31 gusht 2020 – Ish-nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi, Genci Nimanbegu, në një intervistë për Radion Evropa... »

Rama u përgjigjet mediave në Vjenë

Intervistë e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me gazetarët shqiptarë në Vienë: – Cilat janë sfidat e Kryesisë suaj deri... »

Tiranë: Reagime mbi zgjedhjet e Malit të Zi këtë të dielë

Në Tiranë, autoritetet më të larta shtetërore dhe politike po i vlerësojnë zgjedhjet e të dielës në Malin e Zi... »

Mustafa kërkon bashkëpunim të pozitës dhe opozitës për dialogun me Serbinë

Prishtinë, 25 gusht 2020 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka kërkuar që të ketë bashkëpunim midis... »

Partitë opozitare të Kosovës të palëkundura për dialogun me Serbinë

Prishtinë, 24 gusht 2020 – Dy partitë politike opozitare në Kosovë nuk kanë ndryshuar qëndrim për të qenë pjesë aktive... »

LVV: 5 vjet pas nënshkrimit të demarkacionit me Malin e Zi, Kosova – pa viza e pa territor

Prishtinë, 22 gusht 2020 – Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka kujtuar se sot janë bërë 5 vjet prej kur është nënshkruar... »

Haradinaj: Kosova duhet të shkojë në Uashington për marrëveshje finale me Serbinë

Prishtinë, 20 gusht 2020 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet... »

Haradinaj e mirëpret organizimin e takimit Kosovë – Serbi, në Washington

Prishtinë, 14 gusht 2020 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje kryeministrit Avdullah... »

Kurti: Grenell nuk flet për dialog, por për negociata

Prishtinë, 14 gusht 2020 – Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje në opozitë, Albin Kurti, e ka kritikuar... »

AAK e kandidon Ramush Haradinajn për postin e presidentit të Kosovës

Prishtinë, 12 gusht 2020 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se është autorizuar nga Këshillit... »

PDK: Diskutimet për zgjedhjen e presidentit janë joetike, thënë më së buti

Prishtinë, 12 gusht 2020 – Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) , Memli Krasniqi, e ka cilësuar joetik diskutimin... »

Mustafa: PDK-ja ta tërheqë projektligjin për vlerat e UÇK-së

Prishtinë, 12 gusht 2020 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se e sheh të... »

Haziri: Nuk kemi biseduar me partnerët e koalicionit për çështjen e presidentit

Prishtinë, 12 gusht 2020 – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, i ka thënë Radios Evropa e Lirë,... »

Hyrja e PDK-së në Qeveri i përçan partnerët e koalicionit?

Prishtinë, 12 gusht 2020 – Isa Mustafa është i gatshëm për të qeverisur edhe njëherë me PDK’në, “për çështje jetike... »

VV fton ministrin e Arsimit në interpelancë për vitin e ri shkollor

Prishtinë, 10 gusht 2020 – Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka iniciuar interpelancë për ministrin e Arsimit në lidhje me... »