Dua Lipa 1

Dua Lipa realizoi një fotosesion për “Allure”

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka realizuar një fotosesion për “Allure” dhe ka folur edhe rreth stilit të saj të veshjes.... »

Linda Halimi

Publikohet klipi i këngës që e përfaqëson Shqipërinë në Eurovision

Këngëtarja e njohur Linda Halimi e ka publikuar videoklipin e këngës me të cilën do ta përfaqësojë Shqipërinë në edicionin... »

Bebe Rexha 1

“I got You” e Bebe Rexhës arrin 100 milionë dëgjime në “Spotify”

Këngëtarja e famshme Bebe Rexha ka arritur një sukses të madh me këngën e saj të parafundit “I Got You”.... »

Era Istrefi_1

Era Istrefi rikthehet në top-listën e “Billboard”

Këngëtarja kosovare Era Istrefi po vazhdon të shikojë suksesin e këngës së saj të parë të publikuar në tregun botëror... »

Era Istrefi_Redrum

ERA arrin rekord: 1 milion klikime për pak orë (Video)

Prishtinë, 24 shkurt 2017 – Këngëtarja kosovare Era Istrefi ka bërë bum me këngën e saj të re, “Redrum”. Për... »

megi-780x439

MEGI NDOKAJ, “zbulimi” më i ri në botën e modelimit

E bukur, me portret të ëmbël dhe parametrat fizik të modeles, ajo është “zbulimi” më i ri në botën e... »

dua-lipa-2016

“Be the One” e Dua Lipës në Top dhjetëshen e këngëve më të dëgjuara në BBC (Foto)

  Këngëtarja Dua Lipa është padiskutim një nga këngëtaret e reja më të suksesshme në tregun ndërkombëtar. Deri më tani... »

bebe-rexha-1

Të premten publikohet klipi i këngës “I Got You” të Bebe Rexhës

Nju jork, 5 janar 2017 – Këngëtarja amerikane me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, do të publikojë nesër (e premte) videoklipin... »

dua-lipa-1

“The Fader” ka bërë film për këngëtaren Dua Lipa (Video)

Prishtinë, 20 dhjetor 2016 – Faqja amerikane e kulturës dhe shoubizit, “The Fader” ka bërë një film të shkurtër dokumentar... »

ludovik-tunaj

Ludovik Tunaj, shqiptari që grimon yjet e Hollywoodit

Ludovik Tunaj, djaloshi nga Kosova i cili jeton në Zvicër, është ai që kujdeset për pamjen e disa prej personazheve... »

era-istrefi_ebba

Era fiton çmimin “European Border Breaker Awards”

Tiranë, 2 dhjetor 2016 – Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian... »

koncerti-i-50-cent-ne-stadiumin-e-prishtines

Yjet botërore të muzikës që performuan në Kosovë

Prishtinë, 30 nëntor 2016 – Shumë yje të skenës muzikore botërore në dekadën e fundit, krahas koncerteve të shumta, kishin... »

medina-hajraj

Medina Hajraj është zgjedhur shqiptarja më e bukur në diasporë

Medina Hajraj, 17 vjeçe, e cila jeton me familjen e saj në Suedi, është shpakkur shqiptarja më e bukur në... »

kenga-per-donald-trump

Shqiptarët nuk humbasin kohë, del kënga për Donald Trump

Shoqata Kulturore e Atdhetare “Mokra” dhe këngëtari i njohur popullor Ramadan Kllogjiri kanë bërë një “Këngë për Donald Trump”. Kënga... »

madhall

Për Halloween, Madonna si “kllouni vrasës” duke mbytur “Donald Trump”

Për Halloween, Madonna ka vallëzuar në rrugët njujorkeze e veshur si “kllouni vrasës”. Ylli i popit amerikan kishte dalë bashkë... »

shpresim-ahmeti

Shqiptari çon në këmbë jurinë e “The Voice” në Gjermani [video]

Berlin, 29 tetor 2016 – Talenti shqiptar Shpresim Ahmeti ka arritur që të jetë pjesë e “The Voice” në Gjermani,... »

christina-magrin_florent-boshnjaku

Malta garon në JuniorEurovision me këngën e Florent Boshnjakut (video)

Prishtinë, 28 tetor 2016 – Kënga e kompozuar nga Florent Boshnjaku për Maltën në Eurovisionin e fëmijëve, është lansuar në... »

rita-ora-1

Rita Ora: Projekti im për femrat kosovare

Londër, 21 shtator 2016 – U largua nga Kosova kur ishte vetëm 1-vjeç, ndërsa shumë vite më vonë do të... »

angelina-jolie_brad-pitt

Ndarja e Angelinës dhe Bradit i ka dëshpëruar fansat e tyre

Divorci i dy yjeve të Hollivudit, Angelina Jolie dhe Brad Pitt, dy aktorëve më të famshëm në botë, ka bërë... »

stjuardesat-shqiptare-1

Dy shqiptare mesin e stjuardesave më të bukurave në botë [foto]

Blogeri “A Fly Guy” ka grumbulluar një seri fotosh të stjuardesave më seksi në botë, ku mes tyre janë edhe... »

eliza-hoxha-1

Cilët këngëtarë nuk bënë kompromis me antivlera?

Prishtinë, 9 shtator 2016 –  “Duam hite dhe vetëm hite”, është kjo fjala që më së shpeshti dëgjohet nga këngëtarët... »

bebe-rexha_ne-tirane-3

Bebe Rexha pritet me lule në Tiranë

Tiranë, 8 shtator 2016 – Këngëtarja e njohur shqiptaro-amerikane Bebe Rexha ka mbërritur në Tiranë. Bukuroshja 27-vjeçare është pritur në... »

Dua lipa_ne Prishtine

Dua Lipa ia jep Prishtinës imazhin e metropoleve botërore

Prishtinë, 11 gusht 2016 –  “Unë jam Dua Lipa”, ka thënë dy herë protagonistja e mbrëmjes që tuboi mbi 20... »

Bebe Rexha 1

Bebe Rexha vjen në Kosovë në shtator

Prishtinë, 8 gusht 2016 – Pas Dua Lipës dhe Rita Orës, shqiptarët kanë edhe Bebe Rexhën si krenarinë tjetër dhe... »

Dua Lipa_ne aeroportin e Prishtines 1

Dua Lipa arrin në Prishtinë, bën shqiponjën në aeroport

Prishtinë, 7 gusht 2016 – Këngëtarja kosovare më famë botërore, Dua Lipa, ka mbërritur sot (e diel) në Prishtinë. Ajo... »

Dua Lipa

Dua Lipa arrin nesër në Prishtinë

Prishtinë, 6 gusht 2016 – Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, nesër do të arrijë në Prishtinë. Në një... »

Bebe Rexha publikon këngën e re “In Name of Love” (Audio)

Bebe Rexha publikon këngën e re “In Name of Love” (Audio)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka publikuar projektin e saj më të ri. Kënga titullohet “In Name of Love”... »

MissMalc2

Klea Memaj, “Mis Malësia” dhe modelja që ëndërron të bëhet doktoreshë në psikologji

Në Shqipëri ndihem më mirë se në Australi – Konkurroj me motrën binjake dhe çdo çmim duket se na përket... »

lakuriq kunder Trumpit

100 gra protestojnë lakuriq kundër Donald Trump

(KUJDES: Më poshtë, vijojnë fotografi që kanë lakuriqësi) Kuvendi Kombëtar Republikan që do të emërojë zyrtarisht kandidatin për president fillon... »

Rita Ora_ne Prishtine

Rita, këngë me motive nga Kosova

Londër, 9 korrik 2016 – Këngëtarja Rita Ora ka thënë se e ka ndërmend të realizojë një këngë me motive... »