Marilyn Monroe, një pionere e kirurgjisë plastike

Një komplet prej 6 radiografish si dhe dosja me shënimet e doktorëve do të dalin në ankand muajin e ardhshëm... »

Sidrita Sadikaj zgjidhet ndër pesë bukuroshet e botës

Prishtinë, Pekin, 9 tetor 2013 – Në Kinë përfundoi spektakli i bukurisë “Miss Bikini Universe”. Në këtë ngjarje, bukuroshja kosovare... »

Dancing with the Stars: Dovolani “zvarrit” Leahn në javën e pestë

Eliminohet Valerie Harper, aktorja 74 vjeçare, e cila edhe kaq sa konkurroi ishte një fenomen   Java e katërt kishte... »

Tom Hanks deklaron se vuan nga diabeti

Suksesi është kaq i ëmbël sa që mund të të shkaktojë diabet të tipit 2   Këtë të hënë aktori... »

SHBA: “Gravity” tërheq shumën rekord prej 55.6 milionë dollarësh

Filmi thriller “Gravity” i studios Warner Bros., me regji të Alfonso Cuarón, që debutoi stuhishëm këtë fundjavë në 3,575 kinema... »

Esquire: Scarlet Johansson, përsëri femra më seksi e vitit

Scarlet Johansson është shpallur nga Revista Esquire, për të dytën herë në 7 vitet e fundit, “The Sexiest Woman Alive”... »

Edhe serbët të mbaruar pas këngës shqiptare “Të ka lali shpirt”

22 milionë klikime në Youtube më pak se origjinali për versionin në serbisht   Ramadan Muçolli Prishtinë, 5 tetor 2013... »

Çifti i ditës: Kate Upton dhe Maksim Chmerkovskiy

Kate Upton dhe Maksim Chmerkovskiy janë zyrtarisht të dashur! Bukuroshja bjonde amerikane 21 vjeçare, e cila muajin e kaluar u... »

Përfaqësuesja e Filipineve fiton titullin Miss Bota

Bali, Indonezi, 28 shtator 2013 – Përfaqësuesja e Filipineve, Megan Jang, e ka fituar titullin e Miss Botës për vitin... »

Shtëpia që mban erë shpirt adoleshenti

Në shitje shtëpia e fëminisë së këngëtarit Kurt Cobain, legjendës së grupit muzikor Nirvana   Shtëpia ku kaloi fëmijërinë e... »

Votoni për Rita Orën në MTV

Këngëtarja londineze, e lindur në Kosovë, është kandidate për çmim në dy kategori: skenën më të mirë botërore dhe stilin... »

Bleona: Ka shqiptarë që po t’u jepej mundësia, do ta tundnin botën nga themelet

Këngëtarja shqiptare flet për jetën e saj dhe punën si këngëtare në SHBA   Nga Lucy Christian Bleona Qereti e... »

Tony Dovolani rikthehet me sezonin e ri të “Vallëzimeve me Yjet”

Në këtë sezon partnerja e valltarit shqiptar do të jetë Leah Remini, aktorja e njohur nga seriali “King of Queens”... »

Rita Ora, e mahnitshme në Javën e Modës në New York

Këngëtarja nga Kosova mbyll sfilatën e DKNY duke çuditur të gjithë të pranishmit   Rita Ora ka shkëlqyer në sfilatën... »

Rishfaqet Eminem – Pas më shumë se dy vitesh mungese

ESPN jep një pjesë nga videoja e tij e re, “Berzerk” – Eminem thumbon një nga motrat Kardashian dhe nderon... »

Filmi dokumentar italian “Sacro GRA” fiton “Luanin e Artë” në Venecia

Shpallen fituesit e festivalit të filmit në Venecia 2013: Çmimet për aktorin dhe aktoren më të mirë i morën përkatësisht... »

Kate Upton shpallet zyrtarisht Modelja e Vitit 2013

21 vjeçarja Kate Upton do të nderohet me çmimin prestigjioz Modelja e Vitit 2013 gjatë ceremonisë së përvitshme të ndarjes... »

Ndahen Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas

Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas kanë vendosur të kalojnë ca kohë larg njëri-tjetrit. Zëdhënësit e të dy aktorëve të njohur... »

Filmi i parë për Princeshën Diana në Hollywood do të dalë në tetor

Naomi Watts, aktorja australiane, e cila do të luajë rolin kryesor thotë se princesha që përtej varrit, i ka dhënë... »

Kurorën e bukurisë kosovare për vitin 2013 e fiton Mirjeta Shala

Prishtinë 18 Gusht 2013 – Mirjeta Shala dhe Donika Emini janë dy fitueset e edicionit të sivjetmë të spektaklit të... »

Martohet djali i Princeshës Karolinë të Monakos

Paris, 15 gusht 2013 – Djali i madh i Princeshës Karolinë të Monakos, Andrea Kasiraghi, i cili është pretendi i... »

A janë francezet njëmend të përkryera?

Gazetarja e revistës franceze “Le Figaro”, Pegi Frej (Peggy Frey) ka vendosur të hulumtojë, një nga një, të gjitha mitet... »

Jennifer Aniston shmangu takimin me Angelina Jolie

Londër, 13 gusht 2013 – Jennifer Aniston ka ndërruar biletën e aeroplanit vetëm për të shmangur takimin me Angelina Jolie,... »

Luan Bexheti, jeta fillon kur mbush 35 vjeç

Pas një komunikimi me tekst me Sali Berishën dhe një dasme gjigande në Gostivar, ditëlindja e aktorit shqiptaro-amerikan vjen me... »

Rita Ora: I urrej personat kur Kosovës i thonë Serbi

Prishtinë 7 Gusht 2013 – Këngëtarja me origjinë kosovare, Rita Ora, në rrjetin e saj “Facebook” shprehet se i urren... »

Ilda Kroni konkuron për “Supermodel of Albania”

Tiranë – Bukuroshja shqiptare Ilda Kroni synon të bëhet Top Modele e Victoria Secret, kompania më famoze e modës në... »

Afërdita Dreshaj e pranon gabimin e saj

Prishtinë, 5 gusht 2013 – Afërdita Dreshaj, fituese e kurorës së Miss Kosova 2011, e cila ka hyrë edhe në... »

Beyoncé, Rolling Stones dhe Justin Bieber këndojnë ndërsa politikanët mbledhin para

Shumë prej këngëtarëve nuk e dinë, ose nuk varet prej tyre, se kush ulet në vendet e rezervuara me superpagesë... »

Iris Shala ndihet e provokuar nga media serbe

Prishtinë 4 Gusht 2013 – 22 vjeçarja Iris Shala, e cila kohë më parë u zgjodh për “Playmate July 2013″... »

Rita Ora: Tani pasi Kosova është shtet nuk e kam problem të këndoj në Beograd

Prishtinë,  Beograd 3 Gusht 2013 –  Rita Ora thotë se për të arritur pavarësinë Kosova ka duruar edhe urinë, dhe... »