U lind ndoshta mbreti i ardhshëm i britanik

22 korrik 2013 – Më në fund, Dukesha e Kembrixhit (Cambridge) ka sjellë në jetë një djalë duke kurorëzuar ditë... »

Incident në restorantin e një shqiptari në New York

Një vajzë zhvishet gjysmëlakuriq në mes të lokalit! NEW YORK CITY : Të gjithë kanë mbetur me “gojë hapur” kur... »

“Topless” Rita Ora kujton vizitën në Prishtinë

Vetëm Rita Ora ia del mbanë që brenda një interviste, të zhvishet “topless”, të sqarojë publikun për të dashurin e... »

Elton John anullon koncertet

Do t’i nënshtrohet një operacioni dhe ka nevojë për ca kohë që të marrë veten   Sër Elton John, 66... »

Ndërtesa e re më e madhe në botë – katër herë sa Qyteti i Vatikanit

Qendra Globale e Shekullit të Ri, e cila hapi dyert e saj kohët e fundit në Chendgu, Kinë, është afro... »

Kush po këndon për diktatorët?

“Jenny from the block” cicëron nga ish-blloku i kampit sovjetik   Të shtunën në mbrëmje, Jennifer Lopez (Xhenifer Lopez) i... »

Humbja e Gandolfinit pritet me pikëllim

Aktori amerikan i filmit dhe i televizionit, i cili do të mbahet mend për rolin e tij si bosi mafioz... »

Samanta Karavella fiton “Top Fest 10”

Samantha Karavella është fituesja e “Top Fest 10” me këngën e saj “Loti i fundit”. Mes emocionesh, Samanta falenderoi bashkëpunëtorët... »

Aktori i ri shqiptar në shfaqjen e vlerësuar nga “Boston Globe”

“U linda në një kuti këpucësh, do të vdes në një kuti këpucësh”, janë fjalët e B (luajtur nga aktori... »

Cannes: Palma e Artë për La vie d’Adele

Me dorëzimin e „Palmës së Artë“ dhe me çmime të tjera përfundoi në Cannes Festivali i 66-të i Filmit. Si... »

Armand Sallabanda, fotografi i talentuar shqiptar

Intervistë nga Iva Gjoni   Arti i fotografisë i ka fillesat në shekullin e IV-V para erës sonë. Dëshira për... »

Photographed in memory

(On Joan Collins and Albania)   By Ruben Avxhiu Fadil Berisha, an Albanian-American photograph of global reputation, had this week... »