Kate Upton shpallet zyrtarisht Modelja e Vitit 2013

21 vjeçarja Kate Upton do të nderohet me çmimin prestigjioz Modelja e Vitit 2013 gjatë ceremonisë së përvitshme të ndarjes... »

Ndahen Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas

Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas kanë vendosur të kalojnë ca kohë larg njëri-tjetrit. Zëdhënësit e të dy aktorëve të njohur... »

Filmi i parë për Princeshën Diana në Hollywood do të dalë në tetor

Naomi Watts, aktorja australiane, e cila do të luajë rolin kryesor thotë se princesha që përtej varrit, i ka dhënë... »

Kurorën e bukurisë kosovare për vitin 2013 e fiton Mirjeta Shala

Prishtinë 18 Gusht 2013 – Mirjeta Shala dhe Donika Emini janë dy fitueset e edicionit të sivjetmë të spektaklit të... »

Martohet djali i Princeshës Karolinë të Monakos

Paris, 15 gusht 2013 – Djali i madh i Princeshës Karolinë të Monakos, Andrea Kasiraghi, i cili është pretendi i... »

A janë francezet njëmend të përkryera?

Gazetarja e revistës franceze “Le Figaro”, Pegi Frej (Peggy Frey) ka vendosur të hulumtojë, një nga një, të gjitha mitet... »

Jennifer Aniston shmangu takimin me Angelina Jolie

Londër, 13 gusht 2013 – Jennifer Aniston ka ndërruar biletën e aeroplanit vetëm për të shmangur takimin me Angelina Jolie,... »

Luan Bexheti, jeta fillon kur mbush 35 vjeç

Pas një komunikimi me tekst me Sali Berishën dhe një dasme gjigande në Gostivar, ditëlindja e aktorit shqiptaro-amerikan vjen me... »

Rita Ora: I urrej personat kur Kosovës i thonë Serbi

Prishtinë 7 Gusht 2013 – Këngëtarja me origjinë kosovare, Rita Ora, në rrjetin e saj “Facebook” shprehet se i urren... »

Ilda Kroni konkuron për “Supermodel of Albania”

Tiranë – Bukuroshja shqiptare Ilda Kroni synon të bëhet Top Modele e Victoria Secret, kompania më famoze e modës në... »

Afërdita Dreshaj e pranon gabimin e saj

Prishtinë, 5 gusht 2013 – Afërdita Dreshaj, fituese e kurorës së Miss Kosova 2011, e cila ka hyrë edhe në... »

Beyoncé, Rolling Stones dhe Justin Bieber këndojnë ndërsa politikanët mbledhin para

Shumë prej këngëtarëve nuk e dinë, ose nuk varet prej tyre, se kush ulet në vendet e rezervuara me superpagesë... »

Iris Shala ndihet e provokuar nga media serbe

Prishtinë 4 Gusht 2013 – 22 vjeçarja Iris Shala, e cila kohë më parë u zgjodh për “Playmate July 2013″... »

Rita Ora: Tani pasi Kosova është shtet nuk e kam problem të këndoj në Beograd

Prishtinë,  Beograd 3 Gusht 2013 –  Rita Ora thotë se për të arritur pavarësinë Kosova ka duruar edhe urinë, dhe... »

Hana Cakuli është fejuar

Prishtinë, 3 gusht 2013 – Këngëtarja e mirënjohur, Hana Cakuli, e cila është cilësuar si e ëmbla e estradës, është... »

Ndalohet trafiku në Times Square: Rita Ora pozon për DKNY

        A do të zëvendësojë mikeshën e saj të ngushtë Cara Delevingne për t’u bërë “fytyra” e... »

Fotografitë shokuese që inskenojnë ëndrrat e frikshme

  Fotografi Joshua Hoffine bën realitet jo ëndrrat por makthet e tij me ndihmën e dy bijave të tij –... »

U lind ndoshta mbreti i ardhshëm i britanik

22 korrik 2013 – Më në fund, Dukesha e Kembrixhit (Cambridge) ka sjellë në jetë një djalë duke kurorëzuar ditë... »

Incident në restorantin e një shqiptari në New York

Një vajzë zhvishet gjysmëlakuriq në mes të lokalit! NEW YORK CITY : Të gjithë kanë mbetur me “gojë hapur” kur... »

“Topless” Rita Ora kujton vizitën në Prishtinë

Vetëm Rita Ora ia del mbanë që brenda një interviste, të zhvishet “topless”, të sqarojë publikun për të dashurin e... »

Elton John anullon koncertet

Do t’i nënshtrohet një operacioni dhe ka nevojë për ca kohë që të marrë veten   Sër Elton John, 66... »

Ndërtesa e re më e madhe në botë – katër herë sa Qyteti i Vatikanit

Qendra Globale e Shekullit të Ri, e cila hapi dyert e saj kohët e fundit në Chendgu, Kinë, është afro... »

Kush po këndon për diktatorët?

“Jenny from the block” cicëron nga ish-blloku i kampit sovjetik   Të shtunën në mbrëmje, Jennifer Lopez (Xhenifer Lopez) i... »

Humbja e Gandolfinit pritet me pikëllim

Aktori amerikan i filmit dhe i televizionit, i cili do të mbahet mend për rolin e tij si bosi mafioz... »

Samanta Karavella fiton “Top Fest 10”

Samantha Karavella është fituesja e “Top Fest 10” me këngën e saj “Loti i fundit”. Mes emocionesh, Samanta falenderoi bashkëpunëtorët... »

Aktori i ri shqiptar në shfaqjen e vlerësuar nga “Boston Globe”

“U linda në një kuti këpucësh, do të vdes në një kuti këpucësh”, janë fjalët e B (luajtur nga aktori... »

Cannes: Palma e Artë për La vie d’Adele

Me dorëzimin e „Palmës së Artë“ dhe me çmime të tjera përfundoi në Cannes Festivali i 66-të i Filmit. Si... »

Armand Sallabanda, fotografi i talentuar shqiptar

Intervistë nga Iva Gjoni   Arti i fotografisë i ka fillesat në shekullin e IV-V para erës sonë. Dëshira për... »

Photographed in memory

(On Joan Collins and Albania)   By Ruben Avxhiu Fadil Berisha, an Albanian-American photograph of global reputation, had this week... »