MissMalc2

Klea Memaj, “Mis Malësia” dhe modelja që ëndërron të bëhet doktoreshë në psikologji

Në Shqipëri ndihem më mirë se në Australi – Konkurroj me motrën binjake dhe çdo çmim duket se na përket... »

lakuriq kunder Trumpit

100 gra protestojnë lakuriq kundër Donald Trump

(KUJDES: Më poshtë, vijojnë fotografi që kanë lakuriqësi) Kuvendi Kombëtar Republikan që do të emërojë zyrtarisht kandidatin për president fillon... »

Rita Ora_ne Prishtine

Rita, këngë me motive nga Kosova

Londër, 9 korrik 2016 – Këngëtarja Rita Ora ka thënë se e ka ndërmend të realizojë një këngë me motive... »

Rita Ora_Coca Cola 1

Rita promovon produktin e ri të Coca-Colas

Londër, 7 korrik 2016 – Pas ahengut të revistës “GQ” dhe “Warner Bros”, këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, e... »

Bendi 'Fabula Aetatis'_Trieste

Bendi gjerman ekzekutoi muzikë shqipe në Trieste [video]

Trieste (Itali), 3 korrik 2016 – Një grup muzikantësh gjermanë i ka argëtuar me muzikë shqipe turistët dhe qytetarët italianë... »

Dua Lipa_ne Glastonbury

“The Guardian”: Performanca e Dua Lipës, më e rafinuara në Glastonbury

Londër, 26 qershor 2016 – Një ndër mediumet më të fuqishme botërore, britanikja “The Guardian”, ia ka kushtuar një shkrim... »

Era Istrefi

Kënga “Bonbon” e Era Istrefit ka mbi 70 milionë klikime [video]

Prishtinë, 17 qershor 2016 – Suksesi i Era Istrefit me këngën “Bonbon” nuk ka të ndalur. Koha.net raporton se kjo... »

Dua Lipa_pllakati i koncertit ne Prishtine

Dua Lipa do të mbajë koncert në Prishtinë

Prishtinë, 17 qershor 2016 – Këngëtarja Dua Lipa ka njoftuar se në muajin gusht do ta mbajë një koncert të... »

Dua Lipa

Dua Lipa futet në top-dhjetëshen e Britanisë së Madhe

Londër, 13 qershor 2016 – Këngëtarja e re shqiptare që po bën karrierë në Britani të Madhe, Dua Lipa, është... »

Dua Lipa_ne Notingham

Fansat këndojnë së bashku me Dua Lipën në Nottingham

Nottingham (Angli) / Prishtinë, 30 maj 2016 – Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka dhënë një performancë të shkëlqyer në festivalin... »

Rita Ora 1

Rita Ora fituese e çmimit “Renowned Achiever Award”

Londër, 29 maj 2016 – Ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Lirim Greiçevci, ka bërë të ditur se këngëtarja... »

Bebe Rexha 1

“The Sun”: Koha që Bebe Rexha të shkëlqejë

Londër, 26 maj 2016 – Tabloidi i njohur britanik “The Sun” i ka kushtuar një artikull të veçantë këngëtares me... »

Kater kengetaret shqiptare

Tabloidi kroat: Shqiptaret që po dominojnë skenën e pop muzikës

Tabolidi kroat “Index.hr” ka publikuar një shkrim të gjatë për katër këngëtaret shqiptare të cilat po shkelqejnë në botën e... »

Undelli

Pranga aktorit të njohur, rrahu çiftin se i shanë Hillary Clinton

Wendell Pierce (Uendëll Pirs), i cili u bë i njohur nga seriali televiziv “The Wire” nuk e përmbajti dot veten... »

Dua Lipa_pershendet 'shqip'

Dua Lipa përshëndet “shqip” nga Los Angelesi

Këngëtarja shqiptare që tashmë është bërë e famshme në gjithë botën ka performuar mbrëmë në qytetin amerikan Los Angeles. Ajo... »

Krenar Arifi_Fanny LEEB

Promovohet albumi i Krenar Arifit me këngëtaren franceze Fanny Leeb

Lozanë (Zvicër), 6 maj maj 2016 – Në Lozanë sot (e premte) do të promovohet albumi më i ri i... »

Janet Jackson_me bashkeshortin

Janet Jackson do të bëhet nënë në moshën 50 vjeçare

Këngëtarja e njohur amerikane Janet Jackson ka deklaruar se ajo është shtatzanë. Motra e mbretit të muzikës pop, Michael Jackson,... »

TonidheMarla

Tony Dovolani dhe ish-gruaja e Donald Trump

Aventura e “Dancing with the Stars” mbaron me plane të reja   Ka tingëlluar i pabesueshëm lajmi për dy partnerët... »

Dua-Lipa-Last-Dance-2016-2480x2480

Dua Lipa në maj vjen në Brooklyn dhe Los Angeles

Këngëtarja nga Kosova me pashaportë britanike, Dua Lipa, ka njoftuar në statusin e saj në Facebook, se ajo dhe grupi... »

Dua Lipa

Dua Lipa në festivalin e Chicagos, bashkë me yjet e muzikës

Prishtinë, 24 mars 2016 – Rruga drejt suksesit për këngëtaren kosovare, e cila po bën karrierë në Londër, është e... »

Selah Sue_Vala Mulliqi

Kosovarja Vala Mulliqi bashkë me këngëtaren belge Selah Sue

Lubjanë, 22 mars 2016 – Këngëtarja belge Selah Sue ka entuziazmuar në koncertin e madh premierë në kryeqytetin slloven, të... »

Dua Lipa_ne Brit Awards

Dua Lipa për herë të parë në Brit Awards

Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa, ka parakaluar për herë të parë në tepihun e kuq në ceremoninë e ndarjes së... »

Kim Mario

Kim Kardashian flet shqip: “Sa bukur, Mario”

Kim Kardashian ka folur shqip, në një klip të shkurtër të postuar në Instagram nga artisti i famshëm shqiptaro-amerikan i... »

Linda Halimi 2

Linda Halimi në 48-të më të mirët e American Idol

Prishtinë, 4 shkurt 2016 – Lindita Halimi është shumë afër finales së talent showt amerikan American Idol, ku në përbërje... »

Belinda Ibërhysaj, talentja kosovare që po mahnit në Evropë (Video)

Gara e talenteve të muzikës, “The Voice”, ka nxjerrë gjithmonë talentë shqiptarë nëpër botë. E fundit është Belinda Ibërhysaj nga... »

Dua Lipa

“The Independent”: Dua Lipa është gati për skena të mëdha

“A do të vini afër skenës dhe të vallëzoni me mua?”, e ka pyetur Dua Lipa publikun para se të... »

Shokuese Rita Ora

Rita Ora shokon fansat: Del topless në ballinën e revistës “Lui”

Nuk është hera e parë që Rita Ora zhvishet për fotografi revistash, por fotografitë që do të përfshihen në numrin... »

Linda Halimi

Linda Halimi ngre në këmbë gjithë sallën e American Idol

Këngëtarja kosovare Linda Halimi, e cila po merr pjesë në American Idol, e ka kaluar me sukses fazën e parë... »

Polly Jean Harvey

Albumi i ri i PJ Harvey, me inspirim edhe nga Kosova

Prishtinë, 24 janar 2016 – Këngëtarja angleze Polly Jean Harvey, e njohur si PJ Harvey, ka paralajmëruar daljen e albumit... »

Dunja Iliq

Këngëtarja serbe: Jam bërë myslimane, do të jetoj në Prishtinë

Prishtinë, 15 janar 2016 – Dunja Iliq, një këngëtare e popullarizuar në Serbi, ka thënë se ka vendosur të jetojë... »