Linda Halimi_ne American Idol

Linda Halimi lë pa fjalë Jennifer Lopez në “American Idol” (Video)

Këngëtarja e talentuar kosovare Linda Halimi është bërë pjesë e konkursit “American Idol”. Linda ka kënduar mbrëmë në episodin e... »

Dua Lipa

Dua Lipa hyn në rrethin e ngushtë për shpërblimin “Sound of 2016” [video]

Prishtinë, 4 janar 2016 – Dua Lipa, këngëtarja e re nga Kosova, është në mesin e garuesve kryesorë për shpërblimin... »

Miss Universe

Miss Univers i shkruan Miss Kolumbisë që u shpall fituese gabimisht

Fituesja e çmimit “Miss Universe”, Pia Alonzo Wurtzbach, i ka shkruar mesazh përgëzimi Miss Kolumbisë Arianda Gutierrez, e cila u... »

ertemjona 1 mejdani

Etemiona Mejdani shpallet “Miss First International” në Kinë

Shqiptarja Ertemiona Mejdani, u shpall fituese në konkursin e bukurisë “Miss First International”, i zhvilluar në Kinë pak ditë më... »

ritaj

Rita Ora hedh në gjyq mentorin e saj amerikan, Jay Z

Firma e tij po mban peng muzikën time Këngëtarja shqiptare nga Londra ka hedhur në gjyq “mentorin” e saj amerikan,... »

Rita Wang

Rita Ora stilistes Vera Wang: Të jam përjetë mirënjohëse për këtë fustan

Këngëtarja londineze shqiptare, Rita Ora është e mrekulluar me fustanin e kuq që ka prerë për të stilistja e famshme... »

Adele

Albumi “25” i Adele arrin shitje rekorde në javën e parë

Londër, 27 nëntor 2015 – Albumi më i ri i këngëtares britanike Adele ka arritur numër rekord të shitjes në... »

Greta Koçi

Greta Koçi lëndohet gjatë xhirimeve të klipit, përfundon në spital

Tiranë, 9 nëntor 2015 – Këngëtarja Greta Koçi ka përfunduar në spital, pas një aksidenti që ka ndodhur gjatë xhirimeve... »

Xhon Lenon

Kitara e John Lennonit shitet për 2.4 milionë dollarë

Kitara e John Lennonit është shitur në një ankand për 2.41 milionë dollarë. Siç raporton The Guardian, kitara akustike A... »

Rita Ora_Sigma

Rita Ora lanson këngën e re “Coming Home” (video)

Londër, 5 nëntor 2015 – Rita Ora ka lansuar këngën e sa më të re “Coming Home”, të cilën e... »

Lana Del Rey

Lana Del Rey dëshiron të ketë fëmijë

Këngëtarja e “Music to Watch boys to”, Lana Del Rey, është rrëfyer për Billboard rreth frikës së saj më të... »

Aulona Morina 1

Kosovarja 12 vjeçare ngriti në këmbë publikun e jurinë e “Das Supertalent” (VIDEO)

Kandidatja shqiptare e “Das Supertalent” Aulona Morina, me 12 vjet tashmë është një këngëtare e talentuar. Për tri vite ajo... »

Soni  Malaj_Mirko Lucareli

Zbulohen arsyet pse Soni Malaj u nda nga Mirko

Tiranë, 10 tetor 2015 – Soni Malaj i ka dhënë fund martesës me balerinin italian, Mirko Luccarelli, dy vite pas... »

Rita Ora 1

Rita Ora këngëtarja më e paguar në botë

Londër, 9 tetor 2015 – Viti 2015 ka qenë shumë i suksesshëm për këngëtaren Rita Ora. Ylli shqiptar po shijon... »

Albijona-Muharremaj-working-as-a-model

Vajza nga Theranda shpallet më e bukura e Gjermanisë

Vajza nga Theranda është shpallur vajza më e bukur e Gjermanisë duke lënë pas të gjithë konkurrueset tjera dhe për... »

Rita Ora

Rita Ora konfirmon se do të hapë shkollë në Prishtinë

Londër, 1 tetor 2015 – Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka konfirmuar se do të hapë shkollë në... »

Lorik Cana_me Moniken

Lorik Cana bëhet baba

Prishtinë, 23 shtator 2015 – Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana dhe gruaja e tij Monika, sot (e mërkurë) janë... »

miss universe 2015 megi luka

Shqipëria përfaqësohet me modelen Megi Luka në “Miss Universe 2015”

Kompeticioni i bukurisë i zhvilluar mbrëmjen e djeshme në ambientet e Pallatit të Kongreseve në Tiranë, zgjodhi mes shumë bukurosheve,... »

Rita Ora_në Prishtinë

Rita realizon një këngë me titull “Kosovo”

Prishtinë, 17 shtator 2015 – Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka konfirmuar se së shpejti do ta realizojë një... »

Heidi Lushtaku 1

Heidi Lushtaku me tetë kontrata disavjeçare

Modelja shqiptare që jeton në Zvicër, Heidi Lushtaku, ka firmosur kontrata të reja me firma të njohura zvicerane dhe jashtë... »

Hana Shehu 1

Hana Shehu mahnit botën e show–biznesit në Amerikë

LOS ANGELOS: Karrieren e filloj si femije 7 vjecare si yll i reklamave te kompanise Aroma ne Turqi e shume... »

Rita Ora

Rita Ora përlotet kur flet për Kosovën

Prishtinë, 20 korrik 2015 – Këngëtarja Rita Ora është përlotur gjatë një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës. Gjatë kësaj... »

11666161_10155863826865565_1318532730533358867_n

Rita Ora me tatuazh pëllumbin në qafë!

LONDER : Rita Ora dhe presidentja Atifete Jahjaga janë takuar dje në inaugurimin e objektit të ri të Ambasadës së... »

Wendy-Williams-480x267

Humoristja amerikane: Rita Ora është shqiptare? Kujtova se ishte gjysëm zezake!

Moderatorja dhe humoristja amerikane, Wendy Williams gjatë emisionit të saj “The Wendy Williams Show” e bëri shqiponjën me duar. Këtë... »

Audrey Hepburn 1

Fotografi të papara të Audrey Hepburn

Në një ekspozitë në Galerinë Kombëtare të Portreteve në Amerikë, i biri i aktores Audrey Hepburn, ka ndarë fotografi të... »

Mjellma Hajdari 1

Bukuroshja shqiptare që synon “Miss Belgjika″

Mjellma Hajdari është e vetmja shqiptare që konkurron në “Miss Liege 2016” të Belgjikës. 20-vjeçarja nga Prizreni synon fitoren në... »

Elhaida Dani

Veshja e Elhaida Danit shpallet veshja më e bukur e Eurovizionit

Elhaida Dani nuk është kthyer duarthatë nga Vjena. Këngëtarja që prezantoi Shqipërinë është shpallur konkurrentja e veshur më së bukuri ... »

Xhenifer Aniston

Jennifer Aniston dikur ishte e kompleksuar me veten!

Aktoret janë persona që gjithmonë janë nën presion të duken sa më mirë dhe në formë, në mënyrë që të... »

Silva Gurbardhi

“Të ka lali shpirt” – kënga e parë shqiptare me 100 milionë klikime

Kënga “Të ka lali shpirt”, e kënduar nga Silva Gunbardhi, Mandi e Dafi, ka arritur shifrën e 100 milionë klikimeve... »

leterman

Fund epoke, del në pension drejtuesi televiziv amerikan, Leterman

Gazetari veteran i jep fund sot emisionit të tij “Shfaqja e Vonë” (Late Shoë), pas 33 vitesh radhazi. Emrat e... »