Zbulohen arsyet pse Soni Malaj u nda nga Mirko

Tiranë, 10 tetor 2015 – Soni Malaj i ka dhënë fund martesës me balerinin italian, Mirko Luccarelli, dy vite pas... »

Rita Ora këngëtarja më e paguar në botë

Londër, 9 tetor 2015 – Viti 2015 ka qenë shumë i suksesshëm për këngëtaren Rita Ora. Ylli shqiptar po shijon... »

Vajza nga Theranda shpallet më e bukura e Gjermanisë

Vajza nga Theranda është shpallur vajza më e bukur e Gjermanisë duke lënë pas të gjithë konkurrueset tjera dhe për... »

Rita Ora konfirmon se do të hapë shkollë në Prishtinë

Londër, 1 tetor 2015 – Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka konfirmuar se do të hapë shkollë në... »

Lorik Cana bëhet baba

Prishtinë, 23 shtator 2015 – Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana dhe gruaja e tij Monika, sot (e mërkurë) janë... »

Shqipëria përfaqësohet me modelen Megi Luka në “Miss Universe 2015”

Kompeticioni i bukurisë i zhvilluar mbrëmjen e djeshme në ambientet e Pallatit të Kongreseve në Tiranë, zgjodhi mes shumë bukurosheve,... »

Rita realizon një këngë me titull “Kosovo”

Prishtinë, 17 shtator 2015 – Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka konfirmuar se së shpejti do ta realizojë një... »

Heidi Lushtaku me tetë kontrata disavjeçare

Modelja shqiptare që jeton në Zvicër, Heidi Lushtaku, ka firmosur kontrata të reja me firma të njohura zvicerane dhe jashtë... »

Hana Shehu mahnit botën e show–biznesit në Amerikë

LOS ANGELOS: Karrieren e filloj si femije 7 vjecare si yll i reklamave te kompanise Aroma ne Turqi e shume... »

Rita Ora përlotet kur flet për Kosovën

Prishtinë, 20 korrik 2015 – Këngëtarja Rita Ora është përlotur gjatë një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës. Gjatë kësaj... »

Rita Ora me tatuazh pëllumbin në qafë!

LONDER : Rita Ora dhe presidentja Atifete Jahjaga janë takuar dje në inaugurimin e objektit të ri të Ambasadës së... »

Humoristja amerikane: Rita Ora është shqiptare? Kujtova se ishte gjysëm zezake!

Moderatorja dhe humoristja amerikane, Wendy Williams gjatë emisionit të saj “The Wendy Williams Show” e bëri shqiponjën me duar. Këtë... »

Fotografi të papara të Audrey Hepburn

Në një ekspozitë në Galerinë Kombëtare të Portreteve në Amerikë, i biri i aktores Audrey Hepburn, ka ndarë fotografi të... »

Bukuroshja shqiptare që synon “Miss Belgjika″

Mjellma Hajdari është e vetmja shqiptare që konkurron në “Miss Liege 2016” të Belgjikës. 20-vjeçarja nga Prizreni synon fitoren në... »

Veshja e Elhaida Danit shpallet veshja më e bukur e Eurovizionit

Elhaida Dani nuk është kthyer duarthatë nga Vjena. Këngëtarja që prezantoi Shqipërinë është shpallur konkurrentja e veshur më së bukuri ... »

Jennifer Aniston dikur ishte e kompleksuar me veten!

Aktoret janë persona që gjithmonë janë nën presion të duken sa më mirë dhe në formë, në mënyrë që të... »

“Të ka lali shpirt” – kënga e parë shqiptare me 100 milionë klikime

Kënga “Të ka lali shpirt”, e kënduar nga Silva Gunbardhi, Mandi e Dafi, ka arritur shifrën e 100 milionë klikimeve... »

Fund epoke, del në pension drejtuesi televiziv amerikan, Leterman

Gazetari veteran i jep fund sot emisionit të tij “Shfaqja e Vonë” (Late Shoë), pas 33 vitesh radhazi. Emrat e... »

Festivali i Kanës “ndalon” këpucët e sheshta, lejon vetëm ato me taka

Ankesa dhe kritika kanë ardhur nga disa drejtime për organizatorët, duke i akuzuar se nuk kanë lejuar gra të veshura... »

Koka Kola mbush 100 vjeç, pija e famshme amerikane nuk njeh plakje!

Një shekull më parë kompania e amerikane hodhi në treg pijen që pushtoi botën, dhe që mbetet një vepër e... »

Tajger Uds, i tronditur nga ndarja me yllin e skive, Von!

Ndarja nga Von nuk erdhi në një moment të përshtatshëm, pasi përkoi edhe me përvjetorin e parë të vdekjes së... »

Sandra Bullock shpallet gruaja më e bukur në botë nga “People”

Aktorja amerikane me famë botërore, Sandra Bullock, është shpallur gruaja më të bukur në botë për vitin 2015, nga revista... »

Dy shqiptare në tri vendet e para në “Top Model of Germany”

Shanila Ademi është renditur e para, nddërsa Albijona Muharremi është renditur e tretë në këtë garë të bukurisë. Dy vajza... »

Tri nuse që mund t’u ngatërroheshin edhe bashkëshortëve të tyre

Brazilia, 1 prill 2015 – Të ftuarit në dasmë të zhvilluar në qytetin e vogël Passo Fundo, në Brazil, kanë... »

Blerta Dobërlluka, fituesja e katër kurorave në Miss Pavarësia 2015

Prizren, Prishtinë, 27 shkurt 2015 – Blerta Dobërlluka i ka fituar katër kurora në spektaklin e bukurisë “Miss & Mister... »

Kosovarë, krenohuni me Rita Orën e Blerina Rugovën!

Prishtinë 23 shkurt 2015 – Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë me një status në faqen zyrtare në Facebook... »

“Birdman”, fituesi kryesor i Oscars 2015

Filmi “Birdman” ka mbledhur 4 çmime nga nëntë nominime, “The Grand Budapest Hotel” po ashtu ka fituar 4, ndërsa “Whiplash”... »

Rita Ora mrekullon me pamjen dhe fustanin në Oscars

Këngëtarja londineze e lindur në Kosovë do të këndojë sot në mbrëmjen e ndarjes së Çmimeve Oscars, por suksesin e... »

Angjelina Jolie tregon përse nuk do të vazhdojë të aktrojë

Aktorja e famshme e Holivudit ka pranuar se pas vdekjes së nënës së saj, ajo e ka humbur dëshirën për... »

Rita Ora mezi pret të këndojë në skenën e Çmimeve Oscar

Rita Ora ka shprehur padurimin e saj për të kënduar në skenën e Akademisë së Çmimeve “Oscar”, në 22 shkurt.... »