edison neziri b

Medvegjasi Edison Neziri me stërvitje në klube të njohura të futbollit gjerman

Ai, prej datës 15 prill deri 23 mori pjesë në testimet e „Vikoria Köln të Gjermanisë“, ku për një javë... »

Stadiumi 'Adem Jashari'_Mitrovice

Stadiumi “Adem Jashari” pritet të jetë gati në qershor

Prishtinë, 23 prill 2017 – Para katër ditësh kanë nisur punimet për renovimin e stadiumit olimpik ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë,... »

Majlinda Kelmendi_Nora Gjakova

Mustafa: Kelmendi e Gjakova e ngritën Kosovën në majat e sportit evropian

Prishtinë, 20 prill 2017 – Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook, i ka uruar xhudistet Majlinda... »

Majlinda Kelmendi_ne Varshave

Majlinda Kelmendi bëhet për herë të tretë Kampione e Evropës

Nora Gjakova e fitoi medaljen e brionztë të Kampionatin Evropian në Varshavë, Poloni.   Varshavë (Poloni), 20 prill 2017 –... »

shqiperi greqi femra 2-1

Vashat kuq e zi rrahën Greqinë 2-1 dhe kaluan në raundin tjetër të Botërorit

Nga minuta e 50-të, greket luajtën me dhjetë lojtare, pas daljes me të kuqe të Gkatsou, e cila shkaktoi penalltin... »

PALERMO, ITALY - MARCH 24:  Daniele De Rossi scores a penalty kick during the FIFA 2018 World Cup Qualifier between Italy and Albania at Stadio Renzo Barbera on March 24, 2017 in Palermo.(Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Shqipëria bie 12 vende në renditjen e FIFA-s

12 vende më poshtë në renditjen e Fifa-s. Është kjo “fatura” e humbjeve me Italinë dhe Bosnje Hercegovinën në termat... »

godelli

Daniel Godelli kampion i Europës, Qerimaj, i dyti

Europiani i peshëngritjes ka sjellë medaljen e parë të artë për Shqipërinë me provën fantastike të Daniel Godellit. Ai u... »

rizaj

Luftëtarët e Ndeshjeve të Lira janë brengosur nga padrejtësia e gjykimit në K.Europian

“Reflektimi nga sportistë si dhe stafi mbështetës i ekipit, gjatë të gjithë kohës ishte dëshmia për profesionalizëm dhe përfaqësim me... »

Veliaj inspekton punimet per Parkun Olimpik (1)

Veliaj: Parku Olimpik çelet në maj

Kryebashkiaku Erion Veliaj inspekton “Parkun Olimpik”, punimet janë drejt fundit Parku Olimpik i Tiranës pritet t’i hapë dyert në fund... »

taulant xhaka danimarka 1-1

Tualant Xhaka lë Shqipërinë prej trajnerit De Biasi

Futbollisti i njohur Taulant Xhaka thotë se është i zhgënjyer nga deklaratat e trajnerit të kombëtares, Gianni De Biazi. Xhaka... »

Gëzim Dimnaku gjatë Kërcimit Trehapësh.

info-Montreal: Atleti Shqiptaro-Kanadez fiton Medalje Bronxi në Kampionatin Botëror

Në datat 19-25 Mars 2017 u zhvillua Kampionati Botëror për salla të mbyllura në kategorinë Master në Daegu të Koresë... »

Perfaqesuesja e Kosoves ne futboll 3

Futboll: Shqipëria dhe Kosova pësuan disfata

Palermo (Itali) / Shkodër, 25 mars 2017 – Ekipet përfaqësuese të Shqipërisë dhe të Kosovës në futboll kanë pësuar humbje,... »

ahmed kalaja

Skandal në Kombëtare: Lila dhe Sadiku bisedojnë me hoxhën Kalaja, tallen me priftërinjtë (Video)

http://https://www.facebook.com/ahmedkalaja/videos/1451505238214089/ Andi Lila dhe Armando Sadiku kanë shfrytëzuar kohën e lirë në hotel për të biseduar me hoxhën Ahmet Kalaja,... »

palermo kuq e zi

Arbëreshët veshin Palermon kuq e zi duke pritur Kombëtaren e Shqiptarëve (pamje)

Kombëtarja shqiptare do të luajë kundër Italisë në kuadër të eliminatoreve të botërorit Rusia 2018 Takimi mes dy kombëtareve do... »

Granit Xhaka

Xhaka: Zvicra është shtëpia ime, por unë kam gjak shqiptari

“Unë kam lindur në Zvicër, jam rritur dhe shkolluar këtu dhe i jam mirënjohës gjithmonë Zvicrës për çdo gjë. Zvicra... »

Elsid Hysaj

Hysaj: Shqipëria nuk ka dalë nga gara për “Rusi 2018” dhe shkon në Itali për rezultat

Sipas yllit të mbrojtjes kuqezi, Shqipëria është gati dhe e vetëdijshme çfarë e pret të premten në Palermo, por nuk... »

Perfaqesuesja e Kosoves ne futboll 2

Përfaqësuesja e Kosovës u nis për në Shkodër

Prishtinë, 21 mars 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është nisur sot për në Shkodër, ku do të akomodohet... »

MAVRAJ-862x485

Mavraj: Me shpirt e zemër në mbështetje të Kombëtares

Që pas lajmet nga klubi i Hamburgu, i cili konfirmoi dëmtimin dhe ku thuhej se nevojitet një periudhë jo më... »

memushaj

Memushaj: Ndaj Italisë luajmë për pikë

Ndaj Italisë për të marrë pikë. Edhe pse mund të tingëllojë si utopi, Ledian Memushaj është i vendosur në atë... »

de biasi biazi

Alla është risia e De Biasit për dy ndeshjet e ardhshme, rithirren Grezda e Latifi

Nga ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit, trajneri Gianni De Biasi publikoi listën me 23 emrat që ka thirrur për... »

barcelona paris sg 6-1

U hodh shorti i Ligës së Kampioneve

  Ndeshjet çerekfinale zhvillohen në 11 prill dhe 19 prill Atletiko Madrid-Leister Dortmund-Monako Bajern Mynih-Real Madrid Juventus-Barcelona   »

duka asamble fshf

Duka: Kombëtarja u “deh” nga Evropiani

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF-së, deklaroi se... »

taulant seferi

Djaloshi kumanovar Taulant Seferi zgjodhi atdheun e tij, Shqipërinë

Taulant Seferi i Young Boys në Zvicër vishet kuqezi dhe thotë se Shqipëria ishte zgjedhje zemre Kombëtarja shqiptare fiton një... »

Granit Xhaka 1

Granit Xhaka mund të transferohet te Bayern

Londër, 14 mars 2017 – Bayern Munich mund të bëjë një lëvizje të papritur për t’i dhënë fund magjisë së... »

Riza Durmishi 1

Zidane e kërkon Durmishin te Real Madridi

Reali i Madridit është në kërkim të një mbrojtësi të majtë, për zëvendësues të Marçelos, i cili po i luan... »

muhamet malo

Ndërroi jetë kampioni i mundjes, biznesmeni Muhamet Malo

Sporti shqiptar vajton ndarjen nga jeta të një tjetër figure emblematike. Muhamet Malo ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare... »

Izmir Smajlaj a

Midis Beogradit, shqipja e Izmir Smajlajt fluturoi me titullin europian (foto tv)

Rezultati i së shtunës me kërcimin së gjati të Izmir Smajlajt 8.08 metra në kërcim së gjati për salla të... »

Isa Mustafa_kartela e Dardaneve

Mustafa bëhet anëtar i grupit të tifozëve të Kosovës “Dardanët”

Prishtinë, 3 mars 2017 – Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka pranuar kartelën e anëtarit të grupit të tifozëve... »

Punimet ne Stadiumin e Prishtines

UEFA inspekton Stadiumin e Prishtinës, kërkon rritjen e ritmit të punës

Prishtinë, 28 shkurt 2017 – Dy inspektorë tëUEFA-s, Nicolaus Marshall dhe Thomas Grunther, kanë qëndruar sot për vizitë në Prishtinë,... »

adrian hadribeaj

Eurokampioni i karatesë Adrian Hadribeaj fiton edhe luftërat MMA, tani në SHBA

Adrian Hadribeaj ka 16 -ndeshje si profesionist dhe fitoren 15-të e arriti në 20 shkurt në Michingan në SHBA kundër... »