FSHF gati lobimi për futbollin e Kosovës

Intervistë e Sekretarit të Përgjithshëm të Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në SHBA... »

Fillon në Tiranë Kampionati Europian i Peshëngritjes

Dikur në Shqipëri, kjo do të ishte një ngjarje e jashtëzakonshme. Pak veprimtari mbarëeuropiane mbahen në vendin tonë. Kampionati i... »

Shqipëria mund 4-1 Lituaninë në miqësore në “Qemal Stafa”

Shqipëria fiton 4-1 ndaj Lituanisë në pjesën e parë në “Qemal Stafa”, në një nga miqësoret më të mira të... »

Eufori pas fitores 1-0 në Norvegji, De Biazi kërkon kujdes

Suksesi në Oslo të premten e 22 marsit ishte më i rëndësishmi jashtë fushe në historinë e Kombëtares së Shqiptarëve... »

Cana dhe Mavrajn: Shqipëria mund të marrë rezultat të mirë

Eliminatoret e Kampionatit Botëror “Brazil 2014” – Sot në Oslo me orën 19:00 vendore Shqipëria luan si udhëtuese kundër Norvegjisë,... »

FIFA vë Blater-in ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Bekim Bislimi   Komiteti ekzekutiv i Federatës Botërore të Futbollit – FIFA, nuk është tërhequr nga vendimi i saj që... »

Tensione politike për shkak të ndeshjes së futbollit Besa-Tirana 2-1

Arrestohet kryetari i parë socialist i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi – Zoti Roshi u denoncua për kanosje me vdekje... »

Spanja udhëheq sërish në renditjen e FIFA-s

Kampionja botërore dhe evropiane në futboll, Spanja vazhdon të udhëheqë renditjen e tableës në FIFA e pasuar nga Gjermania. FIFA... »

Miqesore, Shqiperi-Gjeorgji 1-2

Megjithese ka kaluar e para ne avntazh Shqiperia e drejtuar nga trajneri De Biasi nuk ka mundur ta fitoje kunder... »

Nesër, ndeshja miqësore Shqipëri-Gjeorgji

Në Tiranë, e mërkurë 6 shkurt, ora 19:00 lokale në Stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa” – De Biasi merr rinorët Hysaj,... »

Futboll: Rekord i Messit – 86 gola për këtë vit

Futbollisti Lionel Messi ka arritur rekord të ri për numrin më të madh të golave të shënuar në një vit... »