Mbrojtësi i Çekisë: Jam serb, por nuk kam asgjë kundër Kosovës

Pragë, 5 shtator 2019 – Mbrojtësi i përfaqësueses së Çekisë në futboll, Stefan Simiq, ka folur lidhur me ndeshjen me... »

Hysaj: Është Franca, por Kombëtarja e Shqiptarëve s’erdhi për humbje

Kombëtarja shqiptare e futbollit mbërriti në Francë paraditen e sotme, në kuadër të përgatitjeve për takimin e së shtunës ndaj... »

Guardian: Kushdo që mendon se Anglia do ta ketë lehtë me Kosovën, le të mendojë dy herë

Londër, 5 shtator 2019 – Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”, tërheq vëmendjen se Kosova është skuadra që nuk duhet t’ju... »

Shkarkohet stafi teknik i Klubit Futbollistik “Shkëndija”

Tetovë, 1 shtator 2019 – Drejtuesit e Klubit Futbollistik “Shkëndija” të Tetovës kanë marrë vendim për shkarkimin gjithë stafit teknik... »

Migjen Basha tërhiqet nga Kombëtarja e Shqiptarëve

Njoftimi nga Migjen Basha në facebook: Mendojë që ka ardhur momenti i duhur për mua qe ti dedikoj më tepër... »

Tifozët japonezë në përkrahje të Majlindës: “Ne e duam Kosovën”

Tokio, 26 gusht 2019 – Tifozët japonezë i kanë ofruar përkrahje xhudistes së famshme kosovare, Majlinda Kelmendi, nga tribunat e... »

FFK: UEFA të pengojë ndërhyrjet e Serbisë në futbollin e Kosovës

Prishtinë, 26 gusht 2019 – Ngjashëm me Kushtetutën e Serbisë, ku në preambulën e saj Kosova paraqitet si pjesë e... »

UEFA e dënon për racizëm Partizanin e Beogradit

Bazel (Zvicër), 12 gusht 2019 – Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) e ka ndëshkuar ekipin “Partizani” të Beogradit për manifestimin... »

Meritan Shabani kalon në Premier Ligë

Munih (Gjermani), 9 gusht 2019 – Mesfushori kosovar Meritan Shabani është zyrtarizuar te Wolverhampton Wanderersi. Ai ka nënshkruar kontratë trevjeçare... »

“Crvena Zvezda” pritet me flamuj të Kosovës e të Shqipërisë në stadiumin e Helsinkit

Në ndeshjen që është duke u zhvilluar në Helsinki, mes skuadrës me po këtë emër dhe skuadrës serbe, Cërvena Zvezda,... »

Boksieri shqiptar Florim Zendeli “gjunjëzon” serbin Aleksandar Veliçkoviq

Kërçovë, 28 korrik 2019 – Boksieri shqiptar Florim Zendeli ka arritur ta mposhtë serbin Aleksandar Veliçkoviq në “Super Pro Fight... »

Lojtarët serbë të Slovan Bratislava nuk do të luajnë kundër Feronikelit

Bratisllavë (Sllovaki), 24 korrik 2019 – Mediat sllovake raportojnë se dy lojtarë dhe një trajner nga Serbia nuk do të... »

Edhe një shqiptar nënshkruan me Lazion

Romë, 21 korrik 2019 – Drejtori i sportiv i Lacios, Igli Tare, sjell një tyjetër shqiptar si përforcim në akademinë... »

17-vjeçari Subashi ish-partizanas po çmend Dinamon

Mund të konsiderohet i panjohur për elitën, por për futbollin e moshave po spikat me talentin e tij. Bëhet fjalë... »

Arbitrazhi vendos si UEFA: Përjashtim 10 vjet dhe 1 mln euro gjobë Skënderbeut

Vendimi i plotë i Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS):  “Gjykata arbitrazhit sportit ka hedhur poshtë apelimin nga klubi futbollit shqiptar... »

Florijana Ismaili, futbollistja me origjinë shqiptare, që u mbyt në liqenin Komo

Futbollistja me origjinë shqiptare, Florijana Ismaili rezulton e zhdukur prej ditës së shtunë në liqenin e Komos. 24-vjeçarja, e cila... »

Florent Muslija i bashkohet Kosovës

Prishtinë, 21 qershor 2019 – Futbollisti i talentuar, Florent Muslija, është lojtari i radhës që i bashkohet ekipit kombëtar të... »

SRF: Kosova e Challandes është e pakrahasueshme

Gjenevë (Zvicër), 11 qershor 2019 – Radio televizioni zviceran, SRF, e ka lartësuar Kosovën e Bernard Challandes, duke e quajtur... »

Kosova shkëlqeu në Sofje, e mundi Bullgarinë

Prishtinë, 10 qershor 2019 – Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte i bëri të festojnë kosovarët. Ajo shkëlqeu në stadiumin... »

Edi Reja fajëson 11-metërshin e padhënë për humbjen në debutim 0-1 në Islandë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edy Reja, shprehu gjithë zhgënjimin e tij për humbjen ndaj Islandës, një disfatë e pamerituar për... »

Kombëtarja e Shqiptarëve dhe Islanda publikojnë 11-et e fillimndeshjes

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit Islandë-Shqipëri, që do të nisë në orën 15:00 në Rejkjavik. Kështu, trajneri Edi Reja... »

Kosova barazon me Malin e Zi, në Podgoricë

Podgoricë, 7 qershor 2019 – Kosova luajti baraz, 1:1, me Malin e Zi në ndeshjen e rrethit të tretë të... »

Shqipëria zhvillon stërvitjen e parë pas mbërritjes në Islandë

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e parë stërvitore, në Reykjavik të Islandës Në prag të sfidës së 8 qershorit, kuqezinjtë... »

Kosova sonte kërkon fitore historike në Mal të Zi

Prishtinë, 7 qershor 2019 – “Dardanët” e Bernard Challandes e kanë një sfidë të rëndësishme para vetes. Sonte në orën... »

Tare: Kombëtarja mund të dalë e dyta në grupin eliminator Euro 2020

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare është një nga njohësit më të mirë të trajnerit aktual të Kombëtares kuqezi, nisur... »

Shqipëria e përfaqësuar në 8 komisione të ndryshme në UEFA

Shqipëria, gjithmonë e më shumë është bërë pjesë e UEFA-s, e kjo jo vetëm për faktin e zgjedhjes së presidentit... »

Kukësi dhe Tirana luajnë finalen e Kupës së Shqipërisë

Futbolli shqiptar mbyll siparin e këtij sezoni me finalen e Kupës së Shqipërisë, kompeticion që do të njoh fituesin vetëm... »

Kombëtarja e Shqiptarëve përgatitet në Gjermani kundër Islandës dhe Moldavisë

Skuadra në Frankfurt u akomodua në hotelin ku do të qëndrojë deri në mëngjesin e datës 7 qershor ku do... »

UEFA i detyron vendet të jenë nikoqire të Kosovës

Bazel (Svicër), 30 maj 2019 – Federata Evropiane e Futbollit – UEFA – tha se po i shtrëngon rregullat e... »

Matematika ka në dorë zgjidhjet e Superligës futbollistike në Shqipëri

Java parafundit e Kategorisë Superiore mund të zbardhë verdiktet përfundimatre të tij. Me Partizanin që pret me padurim të ngrejë... »