Xhudistet kosovare i fituan tri medalje të arta në Grand Prix Antalya

Antalya (Turqi), 8 prill 20128 – Xhudistet e Kosovës i kanë zënë vendin e parë në turneun Grand Prix Antalya.... »

Spanja pritet të humbë organizimin e evropianit “sherri” i Kosovës

Prishtinë, 28 mars 2018 – Qeveria spanjolle ka vendosur të mos lejojë hyrjen në Spanjë të peshëngritësve të rinj kosovarë... »

Ushtarja e Britanisë synon medalje për Kosovën

Prishtinë, 25 mars 2018 – Leonora Brajshori është duke i bërë përgatitjet e fundit për ta përfaqësuar Kosovën në Kampionat... »

Federata Evropiane e Hendbollit e përjashton nga gara Serbinë

Vjenë, 23 mars 2018 – Federate Evropiane e Hendbollit ka vendosur që të përjashtojë nga gara ekipin kombëtar të Serbisë,... »

Qeveria e Serbisë ndalon ndeshjen me përfaqësuesen e Kosovës

Beograd, 23 mars 2018 – Qeveria e Kosovës ia ka ndaluar përfaqësueses serbe të junioreve në hendboll të zhvillojë ndeshje... »

Edon Zhegrova do të luajë për Kosovën

Prishtinë, 6 mars 2018 – Futbollisti i ri Edon Zhegrova ka vendosur të luajë për Kosovën. KTV raporton se futbollisti... »

Djali i Sami Frashërit, themelues i klubit të famshëm turk, Gallatasaraj

Një vizitë e kapitenit historik të Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, në Muzeun e Klubit “Gallatasaraj”, në Stamboll, ka risjellë në... »

Challandes emërohet përzgjedhës i kombëtares së Kosovës në futboll

Prishtinë, 2 mars 2018 – Federata e Futbollit e Kosovës emëroi Bernard Challandes përzgjedhës të ri të kombëtares. Trajneri zviceran,... »

S’kanë fund telashet për Skënderbeun, Jashanica, pozitiv për doping

Skënderbeut nuk i mjaftojnë telashet e ngritura nga pretendimet e inspektorëve të UEFA-s për trukime ndeshjesh, të cilët kanë kërkuar... »

Romela betohet: Kampione me pastërti, por shteti më ka harruar

Peshëngritësja Romela Begaj betohet për pastërtinë e saj dhe fajëson strukturat shtetërore dhe institucionet shqiptare, që nuk e kanë mbrojtur... »

Ismet Sinani pranon të luajë për Kosovën

Prishtinë, 27 shkurt 2018 – I riu i Milanit, Ismet Sinani, i cili deri më tani i mbronte ngjyrat e... »

Pavendosmëria e lojtarëve nxit “konfliktin” Kosovë – Shqipëri

Prishtinë, 21 shkurt 2018 – Kosova ka përfaqësuesen e saj në futboll, por shumë futbollistëve kosovarë u duhet të mendojnë... »

Tahiri përfundoi garat në Olimpiadën Dimërore, në sllallom doli i 39-ti

PyeongChang, 22 shkurt 2018 – Skitari kosovar, Albin Tahiri i ka përfunduar garat në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Në... »

Në Korçë 35 mijë protestues kundër dënimit të Skënderbeut nga UEFA me 10 vite

http://supersport.al/wp-content/uploads/2018/02/WhatsApp-Video-2018-02-21-at-14.22.57.mp4?_=1 Tifozët e Skënderbeut kanë organizuar një marshim në formë proteste, për të kundërshtuar pretencën për pezullimin 10-vjeçar të klubit... »

Vokrri kërkon një prokuror vetëm për futboll

Prishtinë, 21 shkurt 2018 – Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, kërkon angazhimin e një prokurori... »

BBC: Sa mund të ndërlidhet sporti me politikën në Kosovë?

Londër, 20 shkurt 2018 – Sa janë të ndërlidhura sporti me politikën në Kosovë? Kjo është tema që ka zhvilluar... »

Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

Pyeong Chang, 13 shkurt 2018 – Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në... »

Presidenti e Kryeministri përgëzojnë xhudistët kosovarë

Prishtinë, 10 shkurt 2018 – Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj përgëzojnë dy xhudistët kosovarë që fituan medalje në... »

Akil Gjakova fiton medaljen e artë nga Parisi, Distria Krasniqi të bronztën

Paris, 10 shkurt 2018 – Xhudisti kosovar Akil Gjakova e ka fituar medaljen e artë në grand slamin e Parisit... »

Shkrihen akujt në Olimpiadën e Dimrit – Dy Koretë dhe Kosova shkruajnë historinë

Marshimi nën një flamur të vetëm i delegacioneve sportive të Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut ishte ngjarja e... »

Kosova merr pjesë për herë të parë në Olimpiadën Dimërore

Pyeongchang (Kore e Jugut) –  Kosova do të marrë pjesë për herë të parë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang,... »

Haradinaj i uron sukses skitarit Albin Tahiri në Lojërat Olimpike

Prishtinë, 4 shkurt 2018 – Kryeministri, Ramush Haradinaj, i ka uruar shumë suksese sportistit të vetëm nga Kosova që do... »

Shqipëria me Izraelin dhe Skocinë, Kosova ndaj azerëve, Maltës, Ish.Faroe

Kombëtarja shqiptare ka mësuar kundërshtarët e Ligës së Kombeve, kompeticion i cili realizohet për herë të parë nga UEFA. Nga goglat e... »

Rumania dhe Gjeorgjia “zëvendësojnë” Shqipërinë për Europianin e peshëngritjes

Rasti i dopingut dhe tërheqja nga organizimi i kampionatit europian të peshëngritjes në Shqipëri ka shqetësuar edhe Federatën Ndërkombëtare të... »

Trajneri Kovaçi shpjegon krizën e drogës në peshëngritje

Peshëngritësit dhe trajnerët e këtij sporti, protestuan sot për situatën në të cilën ndodhet Federata e Peshëngritjes. Rezultati pozitiv për... »

Akil Gjakova fiton Medaljen e Argjendtë në Grand Prix të Tunizisë

Prishtinë, 29 janar 2018 – Akil Gjakova e fitoi sot Medaljen e Argjendtë në turneun Grand Prix në Tunizi. Ai... »

8 vite pa legjendën Panajot Pano (video)

8 vjet pa të madhin Panajot Pano. Klubi i Partizanit ka kujtuar nëpërmjet një videomesazhi prekës, 8 vjetorin e ndarjes... »

E ardhmja Kaçes në duart e Savvidisit

E ardhmja e Ergys Kaçes është në duart e presidentit të PAOK-ut, Ivan Savvidis. Mediat e vendit fqinj bëjnë me... »

Nora Gjakova – e artë, Distria Krasniqi – e argjendtë

Tunis, 19 janar 2018 – Xhudistja kosovare Nora Gjakova e fitoi medaljen e artë në turneun Grand Prix që po... »

Flamurtari kallëzon penalisht presidentin në rikandidim në FSHF, Armand Duka

Administratori i klubit të futbollit ‘Flamurtari’, Sinan Idrizi, ka depozituar sot në Prokurori një kallëzim penal ndaj Federatës Shqiptare të... »