Çështja ekziston, Tsipras të takojë Servetin nga Çamëria??!

Sali Bollati

Nuk mund ta imagjinoj aspak qe per nje PROBLEM MBAREKOMTAR SHQIPTAR SI PROBLEMI I ÇAMERISE SHQIPTARE; qe per “harresen ose me qarte TRADHETINE E UDHEHESAVE te shqiperise se shitur grekeve alla janullatos; te publikohen shkrime te tilla ne gazeten e sotme Shekulli.

Çfare jane ata qe me keto shkrime djallezore antishqiptare, antinjerezore per ti sherbyer qellimeve shoviniste greke, ose me mire sherbetore te “shqiptarit” janullatos ,lejohen te shkruajn e te publikojne.??!

Ndersa gazeta “serioze”=shekulli nuk pranon te publikoi komentet perkatese??!

Ore a ka Shqiperi qe jane KRENUAR PIRRO, SKENDERBEU, ISLAM PRONJO. NAIM ,ABDYLI, SAMIU E MID’HAT FRASHERI,AT GJERGJ FISHTA, VASO PASHE SHKODRANI ,FAIK KONICA, FAN NOLI HOXHE TAHSINI,ISMAIL KADARE SHUME ATDHETARE TE TJERE!!!

apo ASHTU SIC U DUK EDHE KETO DITE ATJE TE HIMARA E PETRO MARKOS; ME “shqiptarizimin” e perfaqesuesit te asfalise greke-janullatosin; e paski shitur perfundimisht kete vend -SHQIPERINE E BEKUAR NGA ZOTI- shovinistave greke??!

‘Pra duke boshatisur kete vend te Bekuar nga Rinia e sotme e PA PUNE; I krijoni vehtes trashegimin e pronave qe po vidhni per dite per vehte, femijte e niprit tuaj qe I pregatisni duke pranuar t’ju mbajne ne preher greket dembela, komplotista, hajdute dhe lypsa te Europes KURVE.

Prandaj pranoni porosine e injorantit koqias e malakasve te tjere greke per te harruar ÇAMERINE SHQIPTARE!!

JO MOS U GENJENI SE RINIA E EDUKUAR(PAVARESISHT SE PO E LENI SOT PAPUNE), ME SHQIPTARIZEM TE VERTETE do ta realizoi Amanetin e te Madhit at Gjergj Fishta:

PO, POR NESËR, ME NDIHMË T’ZOTIT,

DO TA BAJMË PRAP SHQIPNI T’LIRË,

PREJ PREVEZET M’LEQE T’HOTIT’

PREJ TIVARI NË MANASTIR,

EDHE FLAMURI SHQIPNISË,

SI FLAKË MNIJET E PERËNDISË

DO T’VALVITET NË KAÇANIK!!

Sali Bollati-SHQIPTAR ÇAM New York 9 nendor 2018

One Response to “Çështja ekziston, Tsipras të takojë Servetin nga Çamëria??!”

Read below or add a comment...

 1. Arbëror Epiroi says:

  Përshëndetje i nderuar Sali. Ka disa ditë që shkrimi juaj më del para syve tek Illyriapress. Sa herë e shoh them të bëj një koment të shkurtër, por prap thoshja -jo. Sot vendosa të komunikoj një mendim me ju se nuk e kam të qartë. Kush është ky Serveri që ju i rekomandoni Tsiprasit që ta takojë? Ç’farë përfaqëson ai për ty që je kaq i sigurtë se po u takua Serveti me Tsiprasin, do zgjidhet çështja?. Jo z. Sali.
  E keni gabim shumë. Ai person nuk përfaqëson asgjë. Në se do ishte e nevojshme që Tsiprasit apo kushdo tjetër të takonte për problemin e çështjes çame, më i përshtatshëm do të ishit ju që ju kanë vrarë gjithë familjen. Si Serveti ka akoma njerëz të gjallë që në atë kohë ishin në.moshën e fëmijëve.
  Kaq. Të tjerat kuptoi vetë. Mos e spostoni zgjidhjen e çështjes çame me një individ kushdo qoftë ai. Çështja Çame nuk zgjidhet as me ndonjë Servet dhe as me ndonjë Idriz, por zgjidhet në bashkëpunim mes dy shteteve dhe angloamerikanëve. Kësaj bëj jehonë zotrote.
  Ndërsa për miqësi ftoje Serveti në të bëjë një vizitë.në Amerikë.
  Me shumë dashamirësi. Arbëror Epiroti. 04.12.2018

Comment

*