Dhuna para Kuvendit, në Shqipëri: Procedohen penalisht 33 vetë

Mes të akuzuarve edhe Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së

 

33 persona të moshës nga 19 deri në 41 vjeç, janë proceduar deri më tani për aktet e dhunës në protestën e 16 marsit para parlamentit cilësuar nga policia si një tubim i jashtëligjshëm.

Sipas një njoftimi nga policia e Tiranës mes të proceduarve penalisht është gjithashtu shtetasi G.B., organizator i kësaj proteste.

Një burim policor i tha Top-Channel se ky shtetas është Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi.

Gjithashtu policia e Tiranës thotë se janë proceduar në gjendje të lirë dhe 11 persona te tjerë, ndërsa 7 shtetas janë shpallur në kërkim.

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale rreth 130 kapsolla të ndaluara si të rrezikshme për jetën.

Procedimet e deritanishme janë ndërmarrë pas një analize të pamjeve filmike, raport shërbimeve, si dhe provave të tjera të mbledhura nga grupi hetimor.

Të proceduarit do të përballen me akuzat për konsumimin e elementëve të veprave penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshme”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Kundërshtim me dhunë të punonjësit të policisë”, “Prishje të rendit dhe qetësisë publike” dhe “Mbatja dhe përdorimi i lëndëve plasëse”.

“Hetimet vijojnë për identifikimin, kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë që kanë kryer veprime të dhunshme gjatë protestës së djeshme” thuhet në njoftimin e policisë së Tiranës.

One Response to “Dhuna para Kuvendit, në Shqipëri: Procedohen penalisht 33 vetë”

Read below or add a comment...

 1. tomorridrf says:

  Sa shum ts arresture m.
  Ne Frances ata can kordonin e policies dogjen malina,markrte dyqane etj
  Marin p ‘jes 56.0.000 protestue.

  Dhe bagtit ne qjolle kulloyr shyhren por nuke veiten?????
  Mb lishte en makina,shqyen marketer dhaqane,bllokuand rrugs Si dhee Belgrade rrethen presidetin
  Vetem 40-50 Jan ndaluare parise, tjtren poor null …..vriten demonstrafge.edhe ne parada, feesat,m kA komfrontieme.,por ministry lavdron policing per rrahje arrestime,,gaze halmusegjith bota xenon bar ak asadin ‘per lender komikd gaze eshte lend kimike helmuse
  Liftsrake vdekje prjrse
  Edge uji ish te me ngjhrr me sigurilande kimike me efrt forte esters Fostoria (pose urinal e police e future ne autobotr).Ne Belgrade skishi landed kimikr.
  Po nuke pergjigjetvqeveria????
  Populli shtyhen me njeri tjetrin ?? Per te degjure qeverrine???
  Populli mblidhet Para qe ever is, Qeberia mbylll deren e frigate .
  Dikush troket Ziti stepwise d.th ska njeri????Atehere nuke
  Dick Ruhr beer?????re ne bass????????
  Dock duet beret per ndihmuare te mumiffikure,,te pa aftit,sakate shurdhet verbrite etj
  Administrates eshte e koorrupture ne vdo qekize
  Udiktua bands ne shkoder
  !??Po Sa general policies Jane ne arratii?????
  Lush mba pergjegjsi???qdverriz???prokuroria?????
  Po shkoder notetia dethrone paraqite????pin hic ..po
  Niteterit s.t.
  Po notaries qe bejn dokumetaa atii logjshme
  Ne zuyrat e shetetit vihen dokuet fallso mbi ato originate
  arena e kundest launder ekzekutivite ,keteve
  e. Ben me qellim
  Dublim duke fallsifikuare per kunder ndonje shpeblimi nden doer semseri.
  Komgrolloni do Ta verifikoni te vertetet qe benne koministet Monistat.
  Ai -ajo duhet fjtet ne burg ,,ti denounce me gjaba katastrofike
  E qeveria thote te denotes SHPIFJA ;shume e drejt l mashtrojne ,dakord
  Eshte shume e drekt shptfsat te denonen.TE DENOHEN
  NGA MIN:DREJTESISE E PROKURORIA::
  fallsisfikatofe advocatet e mosteriozdt rrejne xzhdimidhte nga tropojsSa ne
  Saldana. ;Misminisftrde noyeret, qe j’s marring frumen populist drejtesise?
  Cad Kane nderkombbetare we Cohen NBA gjumi our u preketbinteresi,shqiperia e Kosovar nuke Jane shtete vasale app bordello we I hop KISH te done e kure te done
  Njeri shte I bite thumbit tjetri patkoite
  Punt e brendshme I di populli I zgjidh i ziti I shtepisr
  Diplomtetvpse nuke po kshillokn populism francize Serb rumin,,polak,hungarez etj etc

Comment

*