Eliminohen nga Europa League, Partizani dhe Luftëtari

Partizani nuk ja ka dalë të bëjë mrekullinë në Slloveni ndaj Mariborit, duke u mundur edhe në ndeshjen e dytë, këtë herë 2-0.

 Në takimin e parë, Partizani humbi 0-1 në “Selman Stërmasi”, ndërsa në ndeshjen e zhvilluar në Slloveni u mposht me dy gola, nga një për secilën pjesën nga Maribori.

Ndërkohë, Luftëtari mori vetëm një barazim 3-3 ndaj FK Ventspils të Letonisë, të cilët fituan 5-0 ndeshjen e parë.TCH

Comment

*