Europa League përball Dortmund-Atalanta dhe Napoli-Leipzig

Shmangen përplasjet e mëdha në fazën e 1/16-ave të Europa League-s. Shorti i hedhur Nion të Zvicrën u rezervoi kundërsharë të lehtë emrave të mëdhenj të futb0llit europian. Kështu Milani do të përballet me skuadrën bullgare Ludogorets, Arsenali me Ostersund, ndërsa Atletico Madrid me Kopenhagen. Lazio luan me Stetauan e Bukureshtit, kurse dy sfidat më të forta janë Napoli – Leipzig dhe Borussia Dortmund – Atalanta. Provë e vështirë për bergamaskët, ku luan Etrit Berisha, gjithsesi verdhezinjtë nuk është se po kalojnë një formë të mirë në Europë. Këto janë 16 çiftet e fazës së 1/16-ave, me ndeshjet e para aqë do të zhvillohen më 15 shkurt, ndërsa takimit e kthimit një javë më pas, më 22 shkurt./SuperSport

Borussia Dortmund – Atalanta

Nice – Lokomotiva e Moskës

Kopenhagen – Atletico Madrid

Spartaku i Moskës – Athelic Bilbao

AEK Athinë – Dinamo e Kievit

Celtic – Zenit

Napoli – Leipzig

Crvena Zvezda – CSKA Moskë

Lyon – Villarreal

Real Sociedad – Salzburg

Partizani i Beogradit – Viktoria Plzen

Steaua e Bukureshtit – Lazio

Ludogorets – Milan

Astana – Sporting i Lisbonës

Ostersund – Arsenal

Olympique Marseille – Braga

Comment

*