“Forbes“: Vizitojeni Kosovën! Rita Ora vjen nga atje

Revista e njohur amerikande “Forbes“ e ka renditur Kosovën në mesin e katër vendeve të botës që mund të vizitohen lehtësisht në kohë pandemie.

Në listën e vendeve që u është dhë hapësirë më e madhe, përveç Kosovës, janët edhe Kolumbia, Maroku dhe Republika Domenikane.

“Forbes“, ndër të tjera, shkruan se në Kosovë mund të udhëtohet lehtësisht edhe në kohë pandemie, për shkak se nuk ka nevojë për test negative për koronavirus.

Por, revista e rendit edhe një arsye shumë të veçantë që, sipas gazetës, e bën Kosovën vend interesant për vizitorët e huaj, Ajo shkruan se Kosova është vendi I origjinës së këngëtares me famë botërore, Rita Ora.

(r.m.)

Comment

*