Kuka e vlerëson performancën e xhudistëve kosovarë në Paris

Paris, 12 Shkurt 2017 – Trajneri i xhudos Driton Kuka është shprehur shumë i kënaqur me paraqitjen e xhudistëve kosovarë në Grand Slamin e mvajtur të shtunën në Paris.

Ai e ka vlerësuar performancën e të përzgjedhurve të tij si më të mirën ndonjëherë.

“Përshëndetje nga komplet ekipi ynë. Performanca e sotme ishte më e mira ndonjëherë, 2 medalje, një vend të pestë i Norës, dhe dy fitore dhe një humbje e Akilit, rezultati më i mirë deri tash në gara të këtij niveli. Brezin për 6 Dan dhuratë nga Agroni. Grand Slam Paris 2017”, ka shkruar Kuka në Facebook.

Ekipi i trajnerit Kuka, në përbërje të të cilit ishin: Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi, i fitoi dy medalje në Grand Slamin e Parisit, një të artë dhe një të bronztë.

Majlinda Kelmendi e fitoi medaljen e artë, të katërtën medalje të artë me radhë, kurse Distria Krasniqi e fitoi medaljen e bronztë. (r.m.)

One Response to “Kuka e vlerëson performancën e xhudistëve kosovarë në Paris”

Read below or add a comment...

 1. tasiJr says:

  Sportistet,artistat po arrini suksese,medalje e cmime Larata.
  Por politika e mediate shqiptar Jane xhelozene shqiperi.
  qysh rinoa po hype tribuna??
  E patit ngul hunje Teposht.
  Dilni Mori diasposs’por
  Shifni si jemi be hore
  Mbetem ne Kllas
  ka Ra nje glase
  jemi perplase
  Mbetem tuj gajas
  Cohu diaspore,,
  se koha nuke pret. Shqiperia po gerrhet,. e zgrip ,.Prap besojm se diaspora do
  zgjohet e do drejntohet kahe
  adriatiku,ashtu sic bene. Fan Noli e Konica.presione europes per te drejtat
  shqiptsarve te mohuara nder shekuj.
  pse kaq poshte me ra shqipnia ??Me ardhe Europa me nda pleqni-drejtesi..
  shqipnia ka pas burra shteti politikane,
  qe kan drejtue mbreteri e perandori(te Na falin znj,zn,ms,mrs duhet Si
  meshkuj e FEMA p.sh.elena e Trojes,kleopatra,,teuta,etj etj) ,shtete
  fuqishme e kryeministra,president.
  Ne ate koh e sote , mingoj bashkimi , pajtim,mikuptimi,luftuen kunder
  njeri tjetrit per mbizotrime,”PRONASH”.
  Sot mos me qene te zotet me vu drejtesin por me ardhe te huajt
  qe ase gjuhen nuk dine.??
  Me vjen cudi per disa JURISTE,,qysh paska ngel shqiperia. Pa jurist- shterp!??
  Nuke dual askush Si “CUTI”??’
  ,Mr.XHEVDET SELIM MALAJ Studjues I
  filozofise popullore”KUR FLASIN…..” Spjegon.
  Fiset I gashit dhe I krasniqes Ishin ne hasmeri dhe vriteshin per prone
  cdo vite,mblidheshin parsimi,oxhaqet,dera e pare por pajtimi behej
  privizore.Nje vite u vrane 25 veta gjithsej ,12
  gashnjan e 13 krasniqes(ky Sh dashamires I kasniqes me that:
  ” krasniqa Jane me te forte se gashi”,,
  Jane me te forte sepse I perzume gashin qe jetonin ne krasniqe).
  Mbledhja u be be tek”varret e shales”ku eshte kufiri ndares mes
  krasniqes e gashite.
  Flasin gashi me krasniqe.Nuk po zinte fjala vende.Ngrihet nje fshatare
  I mencure me emrin ”CUT”.
  A po ma leni mua .dikush shtihohet dikush,,mendohet parsimi.
  “Ne ty e pacim Lana o Cute”, Ata Menduan c.ka po flet ,,,( Cuti nga
  fshati shoshan(bashkfshatar e klerikut ,politikanit njohur haxhi zek byberi
  nje burr I sgut) I vuni 12 me 12 ball per ball lahen gjaqet ngelet nje
  1 gjak pa u pajtua.Ai-cuti nuke foli hic por Mori nje these e futi 12 gur,
  te gashit e 12 gure per te
  vraret e krasniqes,tani ju than merreni ATE gurin tjeter e futeni ne kete these,
  pastaj cutie mbylli gryken e thesit ,
  dhe tha:” ky gjak I qofte fal fisit gashit….thesin me gure e mori dhe e hodhi
  ne lumin e ”

  Valbones” e tha: ”sic humbi ky Thes me gure,mos u perserit me
  ky gjak”.
  Edhe sot pas 150 vitesh Ai vend Ku hoxh Cutie hodhi guret
  quhet”pusi cutit”ose
  fillozofia cur do te Te zgjidhin ndonje
  problem thon”hidhe ne ”these te Cutit’,dhe kufiri mes gashit e
  krasniqes ngeli per rrjedhje te ujte-lumit.
  . I nenvizuam KETO QE POLITIKANEVE JU DUHET NDONJE KSHILLTAR NGA POPULLI
  SEPSE ATA DEGJOKJN SI PRET SHPAATA NE POPULL,PER SEJCILIN LIDER
  DHE SEJCILEN PARTI.
  PAMVARSISHT CFAR BERI BERISHA AI DUHET DEGJONTTE POPULIN.p.sh
  per 100 vjetiiorin e pavarice”rreshqiti,,”
  duhet kujtonte vetem ata te persona qe luftuan e punuane per
  pavarsisin v.1912.
  Ashtu than qe njerzite duhet lavdrohet….pra ne vend me nxjerr vetullat,hoqi syte.
  C Deshi me kufirin” nga Nishi ne preveze”.Europa those ”ska levizje kufishe”.
  Atehere I thane hapur duhet ”q a r,k u l l I m”.
  Edhe ne jemi per ”qarkullim”,por Jo ”Si e Jema edhe Bija”ne genetic thuhet
  tjeter lloje po. P.sh..pas jonxhes miser ose gour,por jo e nje familje,pas
  jonxhes Jo terfil,ose pas misrit Jo miser nuke eshte mire monoculture.
  Keshtu eshte rotacioni. L. s.i. ka ngel interkalare,,as kjo nuke shkone.
  LSI. duhet dalijn ne Krye Ps,nuk Ka shum dallim nga P.p.. apo p.d.
  Nje program.
  Por pd.merr flamurin ne aparenc te antikomunizmite,por te burgosurit te
  interrnuarit nuke Kane zgjidh asgje,
  komunistet vegjetojn dhe arriten Fitore absolute ne te gjitha rrafshet, popull dhe ne
  parliament,opozita ngel minorance(me gist ne goje).
  Pozita ben ligje dhe I zbatone pa asnje veshtersi.
  Fjala esht Ta Marrin stafeten RINIA Jo trashgimtaret e
  komunizmite.
  Nuke mund te konkurosh me nje skuader gjthmone,po mos te
  Ishin me konkurim nderkombetare shqiptsare ne te gjitha
  fushat do shkonin me nje pale sportiste.artiste etj etj.
  Tasi dr

Comment

*