Kurti për medien serbe: Nuk jam kundër dialogut

Beograd, 11 gusht 2017 – Kandidati Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurtin ka thënë se nuk është në parim kundër dialogut, por konsideron se dialogu duhet të kryhet me serbët nga Kosova.

Kurti, në një intervistë për Expressin serb, ku ka thënë se Asociacioni i komunave serbe është i konceptuar si një Republika Serbe e re.

“Negociatat e pezulluara me Beogradin argumentojnë se në to është investuar shumë dhe është arritur shumë pak për gjashtë vite bisedime”, ka thënë Kurti, transmeton Lajmi.net. (r.m.)

Comment

*