Manjani: Xhafajn e akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi)kyr

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shpreh rezerva lidhur me emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ministrit të Brendshëm.

Kur të enjten pritet të mblidhet kuvendi për të votuar emërimet e reja, Manjani kujton:   E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi)kyr

Përmes një postimi në Twitter Manjani e quan “dështim të sistemit politik dhe kushtetues”.

Comment

*