Mavraj i hidhëruar nga Izraeli: Poshtërsi, përçarje, frikë, por kombi shqiptar ka traditë dhe histori

Postimi të hënën në Facebook i mbrojtësit të Kombëtares së Shqiptarëve, Mërgim Mavraj pas humbjes 0-3 nga Izareli për eliminatoret e botërorir “Rusi 2018”

Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi janë bërë në dëm të së gjorës Shqipëri! Por a duhet thënë STOP? A duhet të abuzojnë të tjerët me mikpritjen tonë?
Një vend nuk e bën të madh numri i banorëve, por karakteri, zemra, dëshira e krenaria e atij popullit!
Ne kemi tradita, e këtë e tregon qartë historia e kombit tonë! Ne nuk duhet t’i hedhim asnjëherë poshtë njerëzit tanë, tifozët tanë, gjakun tonë vetëm se “siguria” e tjetrit është në “rrezik”!
A kishte rrezik më të madhe ndaj nesh në Serbi?! A kishte poshtërim më të madh se përçarja e frika që futën tek tifozët tanë dy ditë më parë kundërshtarët?! Nuk besoj se ka ndonjë qe mendon se shkaktar i atij “boshlliku” që u krijua në stadium ishte shiu, por paniku i hapur kot së koti.
Futbolli duhet të japë mesazh paqeje, e jo të krijojë panik, stres e përçarje. Unë nuk e ndjej veten aspak mirë kur krijohen situata të tilla! Tifozët tanë e duan këtë vend, e duan këtë kombëtare e ndaj duhet ta shijojnë siç duhet, të paktën në shtëpinë e tyre! Tjerët, le ta “gjejnë” të keqen diku tjetër, jo tek Shqiptarët!

3 Responses to “Mavraj i hidhëruar nga Izraeli: Poshtërsi, përçarje, frikë, por kombi shqiptar ka traditë dhe histori”

Read below or add a comment...

 1. indos says:

  Po ik ore marvaj, ke tradita ti. Filloje nga vajta ne xhami 🙂 Kopil i turqeve ne shqiperi qe vjen e fal namazin ne xhami ne vend te luash!

 2. dani says:

  Nese edhe ky m*t eshte shqiptar atehere le te mos exzistoje kombi shqiptar.

 3. Arbër says:

  murgimAl Mavraj, nuk eshte SHQIPTAR por eshte musliman….

  asnje musliman nuk eshte Shqipar…dhe asnje SHQIPTAR nuk eshte mislimasn….sepse reliugjioni islsam nuk lejon kombe dmth nuk lejon SHQIPTAR,,,
  ky eshte pis islamik….

Comment

*