Mustafa: Besoj thellë se lufta e UÇK-së ishte e pastër

Prishtinë, 24 qershor 2020 – Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka reaguar pas lajmit se Prokurori i Specializuar ka dorëzuar aktakuzë kundër presidentit  të vendit, Hashim Thaçi, dhe kryertarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Në një postim në Facebook, Mustafa ka shkruar se beson thellë se lufta e UÇK-së ishte e pastër.

“Besoj thellë se lufta e UÇK-së Ishte dhe do të konfirmohet nga drejtësia ndërkombëtare si luftë e drejtë dhe pastër, se luftëtarët e UÇK-së luftuan për ta mbrojtur popullin e Kosovës nga terrori, likuidimi dhe gjenocidi serb”, ka thënë ai.

Besoj thellë se lufta e UÇK-së Ishte dhe do të konfirmohet nga drejtësia ndërkombëtare si luftë e drejtë dhe pastër, se…

Posted by Isa Mustafa on Wednesday, June 24, 2020

(r.m.)

Comment

*