Shorti në Europa League i jep fat Kukësit dhe Teutës që luajnë brenda, kurse Laçi jashtë

Kukësi, Teuta dhe Laçi, tre ekipet pjesëmarrëse në Europa League, kanë mësuar rivalët e tyre në turin e parë kualifikueses.

Nënkampionët në fuqi, Kukësi i Skënder Gegës do të përballet me Slavia e Sofjes, një skuadër e njohur bullgare.

Kukesiii

Për fat të mirë, verilindorët do të luaj si pritës, sfidë e cila do të zhvillohet më 27 gusht në stadiumin “Air Albania”.

Teuta

Teuta, fitues i Kupës së Shqipërisë, do të përballet me izraelitet e Beitar Jerusalem, ndeshje që do të luhet në stadiumin “Niko Dovana” më 27 gusht.

Laci

Nga të tre ekipet shqiptarë pjesëmarrëse në Europa League, vetëm Laçi do të luajë në transfertë, goglat i rezervuan Kesla, ekip nga Azerbajxhani. BalkanWeb

Comment

*