Sulmuesi i talentuar shqiptar, Armando Broja është huazuar nga Chelsea te Vitesse

Skuadra e Chelseas beson në aftësitë e Brojës dhe për t’i dhënë më shumë minuta e dërgoj atë në një skuadër ku mund të luante, transmeton Indeksonline.

 

 “Unë i di shembujt e Mason Mount, por edhe Leëis Baker dhe Dominic Solanke. Për veten time e shoh Vitessen si klubin ideal për të bërë një ngritje në profesionalizëm. Dua të rritem si lojtar dhe si person. Dhe mbi të gjitha: të shënoj shumë gola. Unë do të jap gjithçka për këtë ekip”, ishin fjalët e para të Brojës me ekipin e ri. /Indeksonline/

 

Comment

*