Trupi i albanologut Robert Elsie mbërriti në Shqipëri

Trupi i albanologut me famë botërore, Robert Elsie, i cili u nda nga jeta më datë 2 tetor, ka mbërritur sot në vendin tonë. Trupi i albanologut Elsie mbërriti në Rinas në orën 11:30.

Ai do të prehet në Alpet Shqiptare, pasi ky ishte dhe amaneti i albanologut që la gjurmë në historinë botërore.

Më pas, trupi i tij do të niset drejt qytetit të Shkodrës, për t’u prehur përjetësisht në Alpe.Shqiptarjka.com

Comment

*